Coinbase Giełda kryptowalut – Opinie

Kryptowaluty już dawno przestały wzbudzać jedynie niepewność i coraz więcej osób pragnie inwestować w nie kapitał, a także…

Kryptowaluty już dawno przestały wzbudzać jedynie niepewność i coraz więcej osób pragnie inwestować w nie kapitał, a także posługiwać się jako formą płatności. Żeby jednak móc nabywać i handlować wirtualnymi pieniędzmi niezbędne są do tego celu giełdy kryptowalut i jedną z nich jest Coinbase.

Giełda Coinbase – historia Opinie

Staż giełdy Coinbase na rynku jest dość imponujący, ponieważ działa od 2012 roku. Coinbase zawiaduje założona przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama firma o takiej samej nazwie, której siedziba znajduje się w San Francisco. Ze względu na rozmach działalności i milionowe obroty w firmie pracuje ok. pięćset osób. Oznacza to, że jest to jeden z najbardziej rozbudowanych projektów tego typu na świecie.

Coinbase – jak działa?

Zasady funkcjonowania giełdy Coinbase są podobne do innych tego typu działalności. Jest to po prostu platforma umożliwiająca zarejestrowanym użytkownikom swobodne dokonywanie zakupu oraz sprzedaży kryptowalut, za które giełda pobiera wynagrodzenie w postaci prowizji od transakcji. Wachlarz dostępnych kryptowalut jest wystarczająco imponujący, by można był tam znaleźć coś dla siebie, a głównymi wirtualnymi pieniędzmi są m.in. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, czy Litecoin.

Giełda Coinbase – rejestracja

Możliwość handlu na giełdzie wymaga procesu rejestracji, a także weryfikacji. Proces rozpoczyna wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym należy podać:

  • adres e-mail;
  • login;
  • hasło.

Po prawidłowym wypełnieniu danych na adres e-mail użytkownika wysłany zostaje specjalny wygenerowany link aktywacyjny. Kliknięcie weń aktywuje konto.

Kolejny krok to podjęcie decyzji o tym, czy profil ma być indywidualny, czy biznesowy i w tym wypadku należy podać numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłany użytkownikowi kod aktywacyjny. Ostatni etap weryfikacji to już  bardziej szczegółowe dane, czyli m.in. imię i nazwisko, a także, co budzi pewne kontrowersje, przesłanie skanu dowodu tożsamości – prawa jazdy, dowodu osobistego albo paszportu.

Po zarejestrowaniu i pomyślnym przejściu weryfikacji swoich danych użytkownik może z miejsca rozpocząć przeprowadzanie transakcji, w tym również wpłat i wypłat walut fiducjarnych (dotychczas istnieje taka możliwość jedynie odnośnie do euro). Wpłaty oraz wypłaty mogą być dokonywane za pomocą standardowego przelewu bankowego albo karty płatniczej. Środki z przelewów bankowych docierają na konto w trzy dni robocze.

Przejrzysty interfejs serwisu jest natomiast dużym ułatwieniem przy kupowaniu albo sprzedawaniu kryptowalut. Użytkownik ma czytelny dostęp do aktualnych cen wszystkich kryptowalut, które znajdują się w specjalnej zakładce o nazwie „dashboard”. Umożliwia to bezproblemowe śledzenie aktualnej sytuacji na rynku.

Giełda Coinbase – opłaty i prowizje

Giełda kryptowalut Coinbase posiada zróżnicowany system opłat i prowizji w zależności od krajów i rynków. Europejczycy płacą 1.49% przy tradycyjnym zakupie i sprzedaży powyżej 200 USD, a w przypadku zakupu za pomocą karty płatniczej 3,99%, przy czym transakcje do 10 USD to stałe 0,99 USD, pomiędzy 10 a 25 USD 1,49 USD, przy kwotach 25-50 USD – 1,99 USD, a przy 50-200 USD – 2,99 USD. Zarazem tylko wpłaty i wypłaty kryptowalut nie są obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami.

Można zminimalizować owe dość wysokie opłaty, zakładając konto w serwisie Coinbase Pro (dawniej GDAX), który jest własnością tej samej firmy. Nagrodą za rejestrację jest zmniejszenie prowizji do zaledwie 0,3%, a w niektórych przypadkach użytkownik może uzyskać całkowite zwolnienie z opłat od swoich transakcji.

Istnieje również chwalony przez użytkowników program poleceń premiujący pierwszą transakcję na kwotę powyżej 100 USD. Otrzymuje się wówczas dodatek w bitcoinach o wartości 10 USD i dotyczy użytkowników, którzy zarejestrowali się na Coinbase za pomocą linku polecającego.

Coinbase – wady i zalety Opinie

Każde przedsięwziecie ma swoje wady oraz zalety

Zalety Coinbase:

  • przeważająca ilość dobrych opinii użytkowników giełdy;
  • duży staż w branży oraz związana z tym wiarygodność;
  • dynamiczny rozwój firmy z ekspansją różne rynki oraz posiadanie system przemyślanych zabezpieczeń chroniących użytkowników giełdy oraz ich transakcje.

Wady Coinbase;

  • stosunkowo wysokie opłaty i prowizje;
  • konieczność potwierdzania swojej tożsamości skanem dokumentu tożsamości;
  • stosunkowo mało rozbudowany kontakt z obsługą.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts