Coinbase zdecydowała się wprowadzić płatność PayPal

Coinbase jest amerykańską giełdą cyfrowych walut. Jak powiadomiła, uruchamia możliwość obsługiwania płatności PayPal. Na ten moment będzie to…

Coinbase jest amerykańską giełdą cyfrowych walut. Jak powiadomiła, uruchamia możliwość obsługiwania płatności PayPal. Na ten moment będzie to usługa dostępna dla Amerykanów, lecz przedsiębiorstwo ma w zamiarze rozszerzyć ją również dla innych osób.

Wprowadzanie płatności PayPal przez Coinbase

Wiadomość o możliwości płatności za pomocą PayPal pojawiła się 29 kwietnia. Dzięki tej informacji, amerykańscy inwestorzy mają okazję płacić za kryptowaluty za pomocą kart debetowych oraz kont bankowych, które powiązane są z ich kontami PayPal.

Według oczekiwań i analiz amerykańskiej giełdy, wdrożenie możliwości płatności PayPal ma usprawnić funkcjonowanie systemu – zwłaszcza podczas kupowania kryptowalut przez inwestorów. Tę metodę wzoruje o wiele szybsza transakcja w porównaniu z konwencjonalnymi przelewami na konto Coinbase z kont bankowych.

Dzięki nowej funkcji, wszyscy amerykańscy użytkownicy Coinbase będą mogli łączyć swoje konta PayPal z indywidualnymi kontami Coinbase i kupować do 25 000 USD na dobę. Przez najbliższe miesiące giełda planuje wdrażać ten system także w innych krajach. Na ten moment usługa jest dostępna w USA, Kanadzie, Europie oraz Wielkiej Brytanii.

Notowanie publiczne

W kwietniu miała miejsce oferta publiczna Coinbase, której uwaga została przeniesiona z integracji wsparcia płatności PayPal. Przedsiębiorstwo zostało pierwszą dużą giełdą, która posiada akcje notowane na tradycyjnych giełdowych rynkach w USA.

Pierwszy dzień handlu NASDAQ przyniósł spory skok wartości w akcjach COIN – wzrost 0 31% z 250 USD do 328 USD (14 kwietnia). Firma została wyceniona na wartość 60 mld dolarów przez debiut publiczny.

30 kwietnia akcje COIN wynosiły jedynie 295 UD. Jest to zatem powolny spadek.

Wejście Coinbase na giełdę było traktowane jak krok milowy. Wartość firmy pokazuje tylko, że rynek kryptowalut w 2021 wciąż się rozwija.

Podobne kroki postanawiają wdrażać inne firmy. Kryptowaluty ciągle przyciągają zainteresowanie inwestorów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts