fbpx

Coinbase uruchamia nową usługę dla inwestorów

Niestety tylko dla tych zamożnych. I mieszkających w USA. Jaka to usługa? Kryptowalutowy fundusz inwestycyjny.

Jego nazwa to „Coinbase Index Fund” (Fundusz Indeksowy Coinbase) i przeznaczony jest dla inwestorów chcących zainwestować od 250 000$ do 20 000 000$. Niewykluczone, że w przyszłości będzie on dostępny również dla obywateli innych państw. W skład funduszu wchodzą wszystkie kryptowaluty dostępne na giełdzie firmy w wielkości proporcjonalnej do ich kapitalizacji. W przypadku dodania do obrotu nowej kryptowaluty (np. niedługo Ethereum Classic), będzie ona również włączona do portfela inwestycyjnego.

Usługa ta przeznaczona jest dla tych, którzy chcą zainwestować w rynek kryptowalut bez obstawiania jednej z nich i bez potrzeby monitorowania, czy np. skład top 10 się nie zmienił, czy portfel, którego używam, nie został złamany itp. Opłata wynosi 2% rocznie, co jak wskazuje prezes Brian Armstrong, jest znacznie niższe od większości typowych funduszy kryptowalutowych pobierających nawet do 20%.

Coinbase oznajmiło ponadto, że pracuje nad uruchomieniem innych funduszy, które będą dostępne dla każdego inwestora i obejmujących „szerszy zakres cyfrowych aktywów” (więcej altcoinów?).

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz