fbpx

Coinbase nabywa zdecentralizowaną giełdę

Zdecentralizowane giełdy (DEX-y), choć wymyślone kilka lat temu, zaczęły powstawać dopiero niedawno, głównie za sprawą projektu 0x, który ułatwił ich rozwój. Coinbase niespodziewanie ogłosiło, że wykupiło jedną z nich – Paradex.

Zdecentralizowane giełdy, choć nieco bardziej skomplikowane w obsłudze od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo, bowiem użytkownicy dokonują transakcji bezpośrednio między sobą (kryptowaluty nie przechowywane przez giełdę) dzięki magii smart kontraktów. Niestety nie są one jeszcze tak popularne, jak ich scentralizowani bracia.

Jak podaje Reuters, Coinbase ma zamiar wprowadzić „pewne usprawnienia” do technologii Paradexa i umożliwić użytkownikom obrót setkami tokenów (w chwili obecnej jest ich zaledwie kilkanaście). Nie ujawniono kwoty, jaką wyłożyła firma.
Jedno jest pewnie: jeśli Coinbase weźmie się na poważnie za rozwój tego projektu, niewykluczone, że Paradex w przyszłości zostanie liderem zdecentralizowanych giełd. Tego samego dnia Coinbase ogłosiło jeszcze jedną rzecz – zmianę nazwy swojej (scentralizowanej) giełdy GDAX na Coinbase Pro.

Na wieść o przejęciu Paradexa rynek zareagował entuzjastycznie – kurs ZRX momentalnie wystrzelił z 1,02 USD do 1,53 USD.

Komentarz od autora:

Z jakiś miesiąc temu testowałem sobie zdecentralizowane giełdy i gorąco zachęcam do sprawdzenia Paradexa (niestety w tej chwili jest tymczasowo zawieszony) . Moim zdaniem jest to obecnie najlepszy DEX. Choć nie ma tak dużego wolumenu jak np. Radar Relay, to inferfejs oraz łatwość obsługi wypada zdecydowanie najlepiej. Giełda praktycznie prowadzi za rączkę już od wejścia na stronę główną, a w dodatku obsługuje logowanie przez portfel sprzętowy Ledgera.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72