Coinbase dodaje Apple Pay i Google Pay

Coinbase umożliwia już zakupy kryptowalut przy pomocy kart debetowych połączonych z Apple Pay i Google Pay. Możliwe są…

Coinbase umożliwia już zakupy kryptowalut przy pomocy kart debetowych połączonych z Apple Pay i Google Pay. Możliwe są także bezpośrednie wypłaty kwot do 100 tysięcy dolarów o każdej porze dnia i nocy przez 7 dni w tygodniu.

Apple Pay i Google Pay już w Coinbase

To zmiana, która ma giełdzie pomóc w przyciągnięciu jak największej liczby użytkowników. Dzięki szybkim i bezpiecznym transakcjom przy użyciu popularnych metod platforma zyskuje szansę dotarcia do osób, którym dotąd handel aktywami cyfrowymi wydawał się zbyt skomplikowany. Wprowadzenie możliwości wpłat i wypłat za pomocą Apple Pay i Google Pay ma być dla platformy prawdziwym przełomem. Teraz każdemu klientowi wystarczy karta debetowa połączona z Apple Wallet lub z systemem płatności Google.

Specjalne zabezpieczenie Google Pay

W tym drugim przypadku, który będzie dostępny na Coinbase już od jesieni tego roku, mowa o wykorzystaniu do zakupów kryptowaluty specjalną kombinację wirtualnych, szyfrowanych numerów kont. Oznacza to więc rozwiązanie uważane za bezpieczniejsze od tego udostępnianego przez Apple Pay. Metoda płatności Google jest już dostępna w 40 krajach, a korzysta z niej 150 milionów użytkowników, co daje Coinbase duży potencjał dotarcia do nowych klientów.

Wypłaty w Coinbase w czasie rzeczywistym

Wprowadzenie nowych metod wpłat i wypłat sprawi ponadto, że Coinbase stanie się pierwszą kryptowalutową giełdą udostępniającą swoim klientom RTP, czyli płatności w czasie rzeczywistym. Inwestorzy z USA będą więc mogli w każdej chwili dokonać natychmiastowej wypłaty środków ze swoich portfeli. Rozwiązanie to będzie dostępne przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Nie ma limitu wypłat dziennych, a jednorazowo podjąć będzie można nawet 100 tysięcy dolarów.

Nowe rozwiązanie wkrótce w innych krajach

Giełda zapowiada, że wkrótce będzie chciała takie same możliwości udostępnić  w innych krajach. Powinno to nastąpić w najbliższych miesiącach także na terenie Europy. Obecnie zakupy kryptowalut w Coinbase przy pomocy połączonych z Apple Pay i Google Pay kart kredytowych oraz debetowych są możliwe w 20 państwach.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts