fbpx

Coinbase chce pozyskać licencję bankową?

Wygląda na to, że firma Coinbase zamierza ubiegać się o licencję bankową. W tym celu rozmawiała z przedstawicielami organów regulacyjnych, jak podaje Wall Street Journal.

Cytując „osobę zaznajomioną z tą sprawą”, WSJ informuje, że na początku 2018 r. Coinbase rozmawiało z amerykańskim agencją Nadzoru nad Walutą (Office of the Comptroller of the Currency) o licencji bankowej oraz swoim modelu biznesowym.

Rzecznik prasowy odmówił skomentowania spotkania, ale dodał, że firma „dąży do ścisłej współpracy z krajowymi i federalnymi organami regulacyjnymi w celu zagwarantowania, że ma prawo oferować swoje produkty i usługi”.

Na początku kwietnia WSJ poinformował, że Coinbase rozważa również zarejestrowanie się w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako licencjonowane biuro maklerskie oraz instytucja płatnicza. Na początku tego tygodnia Coinbase ogłosiło plany wprowadzenia nowego pakietu produktów skierowanego do inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe.

Federalna licencja bankowa pozwoliłaby firmie na oferowanie własnych usług powierniczych i płatniczych, prawdopodobnie przyciągnęłaby również więcej klientów instytucjonalnych. Dla Coinbase byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nad głową miałoby tylko jedną agencję państwową zamiast wielu stanowych. W dodatku mogłoby oferować swoim klientom konta bankowe ze stanowym ubezpieczeniem środków.

Jednak Joseph Otting, członek OCC, powiedział na kwietniowym posiedzeniu stowarzyszenia banków, że większość firm działających w sektorze zaawansowanych technologii, które zamierza uzyskać licencję bankową w celu uniknięcia przepisów stanowych, koniec końców rezygnuje:

 

„Kiedy przychodzą do nas i dowiadują się, co tak naprawdę wiąże się z byciem bankiem, zaczynają trząść portkami, robią w tył zwrot i wychodzą”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633