fbpx

Coinbase wypuszcza nowy “pakiet” kryptowalut, o których nigdy nie słyszałeś…

Największa giełda kryptowalutowa z siedzibą w USA, Coinbase ogłosiła dziś, że uruchomi serię narzędzi skierowanych do inwestorów, którzy nie mają żadnej wiedzy w dziedzinie kryptowalut i inwestowania.

Edukowanie inwestorów

Giełda kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco, Coinbase, ogłosiła w czwartek, że uruchomi serię narzędzi/poradników inwestycyjnych, które będą skierowane do tych, którzy mają mało doświadczenia i wiedzy lub wcale nie znają rynku cyfrowych walut.

“Coinbase Bundle”, czyli pakiet coinbase umożliwia użytkownikom zakup “pakietu” wcześniej wybranych kryptowalut za jedyne 25 USD. Kryptowaluty zawarte w pakiecie są kryptowalutami obsługiwanymi przez Coinbase – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum Classic.

Poza pakietem możliwym do zakupu, Coinbase wprowadza również na ich platformę kolejne dodatki. Informational Asset Pages, czyli strony z informacjami, które zawierają indeks 50 najlepszych kryptowalut pod względem ich kapitalizacji rynkowej, a także Coinbase Learn czyli stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami zadawanymi przez nowe, początkujące osoby.

Kontrowersje?

Oficjalna intencja Coinbase ma na celu edukację nowych inwestorów, ale można też pomyśleć, że nowy pakiet może być nastawiony na coś zupełnie przeciwnego.

Oficjalny post na blogu ogłasza:

“Tak naprawdę, tylko 3% osób potrafi wymienić z nazwy cztery lub odrobinę więcej kryptowalut”

Teraz nasuwa się pytanie – dlaczego Coinbase kusi nowych inwestorów do zakupu kryptowalut, o której nigdy mogli nie słyszeć?

Racja, Strona informująca o najlepszych kryptowalutach pod względem kapitalizacji rynkowej może poszerzyć świadomość inwestorów. To jest jak najbardziej na miejscu, ale jeśli chcą sprzedawać pakiety z kryptowalutami dla początkujących graczy to czy odpowiednim sposobem jest pisanie o tym jak mało osób wie o reszcie kryptowalut? Oby duża liczba inwestorów wkraczających na rynek skorzystała z ich materiałów edukacyjnych i pomocy zanim wykupi pakiet kryptowalut o których pewnie nigdy nie słyszeli i nic na ich temat nie wiedzą…

Co więcej, oficjalna strona Coinbase Bundle przedstawia klasyczną wzmiankę kuszącą inwestorów: “Jeśli kupilibyście” pewną ilość kryptowalut w zeszłym roku, “mielibyście” o wiele więcej dzisiaj.

Nie potrzebują chyba dodawać, że słowa “jeśli kupilibyście” nie znaczą, że miało to miejsce w w grudniu 2017 r. ani w styczniu 2018 r…, prawda?

Reakcja społeczności była w przeważającej mierze negatywna, a pod tweetem Coinbase nie ma prawie żadnych pozytywnych komentarzy.

Co sądzisz o nowym pakiecie Coinbase? Jeśli masz swoje zdanie na ten temat to daj nam znać w sekcji komentarzy na naszym facebooku.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72