fbpx

Co dalej z kursem BTC? Mike Novogratz zna odpowiedź.

Mike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, powiedział, że spodziewa się konsolidacji na wykresie Bitcoina (BTC). Ma ona być w przedziale 7 000 – 10 000 USD. O jego prognozie poinformował Bloomberg dn. 30 maja.

Według doniesień, podczas telekonferencji omawiającej kwartalne zarobki jego firmy, Novogratz zauważył, że “Bitcoin prawdopodobnie znajdzie się w konsolidacji między 7 000 a 10 000 USD”.

Skąd te skoki ceny?

Bloomberg informuje, że Novogratz dodaje, że tegoroczny rajd jest efektem upowszechnienia się akceptacji kryptowalut, ale też adopcji technologii blockchain ze strony firm z Wall Street i innych gigantów technologicznych. Według niego, użycie przez Microsoft blockchaina do zarządzania tożsamością i pogłoski na temat kryptowaluty dostępnej na Facebooku dały branży wiele energii do nowych wzrostów.

Według byłego menedżera funduszu hedgingowego Fortress Group i partnera Goldman Sachs Group Inc. nastąpiła też znaczna zmiana w postrzeganiu kryptowalut:

„Przeszliśmy od, wiesz, kryptowaluty jako eksperymentu, [kwestii] czy to coś realnego? Czy to tulipany? Kryptowaluty będą znaczną częścią infrastruktury finansowej i konsumenckiej świata.”

Wiara popłaca?

Novogratz przez cały 2018 rok wieszczył nowe wzrosty na parze BTC/USD. Mimo tego kurs stale spadał, zaś jego spółka odnotowywała duże i rozczarowujące inwestorów straty.

Jeśli chodzi o obecne zarobki Galaxy Digital, w ciągu pierwszego kwartału firma osiągnęła zysk netto w wysokości 12,9 miliona USD. W takim samym okresie rok wcześniej odnotowała z kolei stratę netto w wysokości 134 milionów USD. Dochód był podobno głównie wynikiem wzrostu cen aktywów kryptograficznych i zysków inwestycyjnych.

Novogratz podsumował:

„Naprawdę czujemy się znacznie lepiej w biznesie”.

Kolegą Novogratza z branży jest Tom Lee, który także wytrwale od 2018 r. wieszczy nową bańkę. Obaj sugerują, że wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych doprowadzi do nowej hossy. Mimo tego, że ich zeszłoroczne prognozy spotkały się z ironicznymi reakcjami społeczności kryptowalut, dziś okazuje się, że były dość trafne, ale przedwczesne.

W momencie pisania tych słów Bitcoin kosztuje trochę powyżej 8 400 USD zaliczając jednak małą korektę na poziomie 3,64% w skali 24 h.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812