fbpx

CME zamierza wypuścić kontrakty terminowe dla ETH?

CBOE oraz CME to największe uregulowane rynki kontraktów terminowych dla Bitcoina. Wygląda na to, że na tym drugim pojawi się również Ether.

CME Group we współpracy z Crypto Facilities, brytyjską platformą specjalizującą się w kontraktach terminowych na kryptowalutach, która kilka dni temu wypuściła kontrakty na ETH, uruchomiło dwa indeksy kursu ETH dla dolara amerykańskiego: jeden aktualizowany raz dziennie (tzw. kurs referencyjny) i drugi aktualizowany w czasie rzeczywistym. Kursy będą obliczane na bazie transakcji dokonywanych na giełdach Bitstamp oraz Kraken.

CME wyjaśnia:

„Nowe wskaźniki to CME CF Ether Dollar Real Time Index o skrócie ETH_RTI_USD oraz CME CF Ether Dollar Reference Rate oznaczony skrótem ETH_RR_USD. ETH_RTI_USD będzie aktualizowany co sekundę przez 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Indeks ten dostarcza informacji o aktualnym kursie Etheru. ETH_RR_USD z kolei będzie aktualizowany raz dziennie o godzinie 16:00 według czasu w Wielkiej Brytanii”.

O tej samej godzinie aktualizowany jest kurs bitcoina na CME.

Tim McCourt z CME Group powiedział:

„Ether Reference Rate i Real Time Index powstały, ponieważ wymagał tego rynek. Zapewnienie przejrzystego i wiarygodnego źródła kursu jest kluczowe dla użytkowników Ethereum”.

Utworzenie takiego indeksu było konieczne do wprowadzenia kontraktów terminowych na rynki regulowane.
Teraz, kiedy problem zaufanego źródła ceny został rozwiązany, istnieje duża szansa, że CME wprowadzi kontrakty futures dla ETH.
W grudniu zeszłego roku CME Group miało jako pierwsze wypuścić kontrakty terminowe dla BTC, ale niespodziewanie CBOE ubiegło je o tydzień. Niewykluczone, że CME planuje być tym razem szybsze.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,215.25
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.220037
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 206.79
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.58
eos
EOS (EOS) $ 2.56
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.69
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.59
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.75