fbpx

Chłodne piwo za CVC? Opis realnego zastosowania + analiza techniczna Civic

Civic stał się właśnie kolejną kryptowalutą, która posiada automat do sprzedaży. Civic znalazł swoje zastosowanie w prawdziwym, codziennym życiu, chociaż nie jest pierwszą walutą, która wpadła na ten pomysł. IOTA jako pierwsza stworzyła automat pozwalający ładować pojazdy elektryczne i płacić za to kryptowalutą.

Jakiś czas temu można było zobaczyć jak IOTA staje się pierwszą walutą posiadającą stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Napędzana przez sieć Tangle IOTA stworzyła pierwszy na świecie automat, w którym za usługę płaci się kryptowalutami.

Civic to projekt skupiający się na zapisywaniu oraz zabezpieczaniu a także weryfikowania tożsamości za pomocą blockchaina. Był on już wykorzystywany jako platforma do przeprowadzania KYC podczas niektórych ICO. Dzięki współpracy z firmą Anheuser-Busch InBev, Civic stworzył podobne rozwiązanie co IOTA. W automatach Civic nie naładujemy jednak samochodów, ale możemy nabyć piwo. Działają one na jednostkach CVC.

Przy tworzeniu automatów nie zapomniano o ograniczeniach wiekowych koniecznych dla sprzedaży alkoholu i sprzedaży go tylko pełnoletnim. Problem rozwiązano w błyskotliwy sposób. Maszyny posiadają funkcję sprawdzającą wiek klienta na podstawie informacji zawartych w blockchain.

Civic, zapewniając przejrzystość, bezpieczeństwo oraz anonimowość przy transakcjach, nie zapomniał o elementach mających zapewnić by prawo nie było łamane. Civic pokazało, że posiada technologię, która mogłaby być masowo wykorzystywana w codziennym życiu. Zademonstrowano przy tym funkcjonalność i potencjał technologii opartej na blockchain.

Automat sprzedający został zaprezentowany na konsensusie 2018, który odbył się niedawno. Ogłoszenie o automacie do piwa działającym w oparciu o kryptowaluty pojawiło się około 13 maja. Podczas trwania Konsensusu, inwestorzy mogli sprawdzić działanie automatu. Zespół, który przygotował projekt ogłosił, że maszyna mogłaby zostać przystosowana do przyjmowania płatności w innych walutach.

Co dzieje się z kursem Civic?

Rynek po raz kolejny przyjmuje powolny trend. Możemy zauważyć wyraźnie, że większość walut spada wraz z nim. Token CVC nie jest tutaj wyjątkiem, więc widzimy i jego spadek w stosunku do dolara. Jednak, w przeciągu ostatnich 60 dni CVC wykazało pozytywny ruch na rynku. Podsumowując, w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosło ono o 22% w stosunku do USD. Aktualnie, może być wymieniany za kwotę 0.32 $ za jeden token. To dalej bardzo daleko do rekordowej cen jaką zyskał w styczniu – 1.33$. Daje to również dobre risk/reward ratio (stosunek nagrody do ryzyka). Zobaczmy jak CVC aktualnie prezentuje się na wykresie, gdzie jest tanio i gdzie można realizować zyski (TP – take profit):

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72