fbpx

Jak bardzo nielegalne są STO według Ludowego Banku Chin?

Bank Centralny Chińskiej Republiki Ludowej – Ludowy Bank Chin – oświadczył jak bardzo nielegalne są Security Token Offerings według krajowego prawa.

Dlaczego “jak bardzo”? Otóż, stanowisko Chin względem ICO a teraz również STO wciąż pozostaje bardzo krytyczne. Zastępca dyrektora Banku Ludowego Chin, Pan Gongsheng, oświadczył podczas Szczytu w Pekinie, że:

“Nielegalne działania związane z finansowaniem za pomocą STO and ICO, wciąż szerzą się na terenie kontynentu, pomimo narodowej czystki rynku kryptowalut, z zeszłego roku.”

Gongsheng oznajmił również, że gdyby rząd nie przystąpił do akcji, chaotyczny rynek kryptowalut mógłby poważnie zaszkodzić całej stabilności finansowej Chin.

Oficjalni reprezentanci Chińskich organów rządowych oświadczyli również, że “przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie organizowały zbiórki STO na terenie Chin, wciąż uważane są za podmioty, które postępują nielegalnie”. Dodatkowo Gongsheng ponownie wyraził postawę rządu względem kryptowalut – są one mocno kojarzone z przestępczością wszelkiego kalibru:

“Cyfrowe pieniądze stały się pomocą dla kryminalistów przy wszelkiego rodzaju nielegalnych aktywnościach.”

Kryptowalutom w Chinach ciągle pod górę

Idąc dalej, Gongsheng tak wyraził się o przeprowadzonych dotychczas zbiórkach ICO na terenie Chin:

“Większość operacji fundrisingowych na terenie Chin, które odbyły się za pomocą ICO ma status podejrzewanych o popełnienie przestępstw, takich jak: nielegalna zbiórka pieniędzy, schematy piramidy finansowej mające na celu wyłudzanie pieniędzy oraz innych oszustw na tle finansowym.”

Tydzień temu, dyrektor Biura Rozrachunków Finansowych, Huo Xuewen, również ostrzegał przed STO. Jak oznajmił wówczas Xuewen:

“Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy promują zbiórki fundrisingowe za pomocą STO. Nie róbcie tego w Pekinie. Zostaniecie wykopani jeśli to zrobicie.”

O ile do kryptowalut Chińska Republika Ludowa podchodzi z dozą sceptycyzmu i woli trzymać się od nich z daleka, tak sama technologia blockchain jest oceniana w Chinach bardzo pozytywnie – nawet na szczeblu państwowym. Ostatnią wartą uwagi adopcją technologii blockchain w chińskim rządzie, może pochwalić się Chiński Sąd Internetowy, który zaczął wykorzystywać blockchain do ochrony praw intelektualnych internetowych autorów treści. Było to możliwe dzięki ogłoszeniu przez Chiński Sąd Najwyższy, że blockchain może być wykorzystywany do rozpoznawania dowodów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98