fbpx

Chiny opublikowały nowy ranking kryptowalut. Mamy nowego faworyta?

Chińskie centrum rozwoju branży informatycznej zaktualizowało swój ranking kryptowalut. Lista przedstawia 33 projekty kryptowalutowe, ocenione ogólnie i w trzech osobnych kategoriach. Wysoko w rankingu ogólnym są EOS, Ethereum i Bitshares. Bitcoin został jednak zdegradowany.

Piąty ranking Chin

Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID), w ramach Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, oficjalnie opublikowało piąty ranking kryptowalut na 20 września. Przedstawione są trzydzieści trzy projekty kryptograficzne. Każdy otrzymuje ogólny wynik i osobny wynik dla każdej z trzech kategorii – podstawowa technologia, zastosowanie i innowacja.

W ogólnym rankingu opublikowanym w czwartek Chiny umieściły EOS na górze listy, następnie Ethereum, a następnie Bitshares. EOS i Ethereum również znalazły się na szczycie rankingu w zeszłym miesiącu. Co zaskakujące projekt Bitshares skoczył z 12 miejsca na trzecie.

BTC został obniżony z 10 miejsca na 16, podczas gdy BCH spadł o 2 miejsca, z 29 na 31. Jednak w kategorii innowacji BTC jest nadal na szczycie listy, a EOS na trzecim miejscu.

Chiny rozpoczęły ranking  w maju z 28mioma projektami kryptograficznych. Dwa kolejne projekty zostały dodane w czerwcu, jeden w lipcu, a dwa w sierpniu. W zeszłym miesiącu BTC po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce w kategorii ogólnej.

Metodologia rankingowa

Wprowadzono pewne ulepszenia w metodologii oceny projektów w porównaniu z poprzednim miesiącem:

“Ocena narzędzi do tworzenia łańcuchów publicznych została sklasyfikowana i udoskonalona, ​​a metoda księgowania faktycznej przepustowości łańcucha publicznego została zoptymalizowana.”

Podstawowa kategoria technologii: “ocenia przede wszystkim poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha i analizuje funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha” – opisuje centrum. Ta kategoria stanowi 65 procent ogólnego rankingu.
Kategoria zastosowania: “głównie ocenia kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji” – wyjaśnił CCID. Ta kategoria stanowi 20 procent ogólnego rankingu. Kategoria Innowacji stanowi tylko 15% w ogólnym rankingu. Ta kategoria “koncentruje się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym rozmiarach programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu” – wyszczególniło centrum.

Nawiązując do najnowszego rankingu, CCID napisał:

“W porównaniu z poprzednim okresem, wskazniki EOS i Ethereum spadły odpowiednio o 13,2 i 5,3, a Bitshares wzrosły o 9,9. Dlatego też pozycja Bitshares się tak bardzo umocniła.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915