fbpx

Chiny opublikowały #8 ranking kryptowalut. BTC na miejscu 18

Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID) zaktualizowało swój comiesięczny ranking publicznych blockchainów. BTC spadło z miejsca 13 na 18. EOS wciąż na miejscu pierwszym, Ethereum na drugiej pozycji. BitShares, które ostatnio zajmowało miejsce 3, spadło na pozycję ósmą. 

Tym razem, ponownie ocenie zostało poddanych 33 publicznych blockchainów (co oznacza, że CCID znów nie dodało nowych publicznych łańcuchów bloków do swojej listy). EOS wciąż na pierwszym miejscu, z sumą aż 156.1 punktów ze wszystkich kategorii. Zaraz za nim Ethereum – zajmujące 2 miejsce w rankingu, z wynikiem 136.4 punktów. BitShares ustąpiło 3 miejsca i spadło aż na 8 pozycję. Obecnie, dzięki sumie punktów 117.5, 3 pozycję w rankingu zajmuje GXchain. Bitcoin jak zwykle plasuje się gdzieś po środku. W tym miesiącu, wraz z wynikiem 96.1 punktów spadł z pozycji 13 na 18. Miejsca od czwartego do dziesiątego zajmują kolejno: Komodo, Ontology, NULS, Nebulas, BitShares, NEO oraz Steem.

W tym miesiącu indeks pokazuje następujące zależności. Plasujące się na wysokich pozycjach w rankingu blockchainy, to te z wysokimi osiągami i wsparciem, które umożliwia tworzenia własnych aplikacji. Spośród pierwszych 10 publicznych łańcuchów bloków, 4 wdrożyły architekturę grafenową umożliwiającą większe osiągi, natomiast 6 blockchaniów, używa mechanizmu osiągania konsensusu dPoS. Dodatkowo aż 7 z top 10 blockchainów umożliwia tworzenie DApps na swoich łańcuchach.

Metodologia rankingowa

Wprowadzono pewne ulepszenia w metodologii oceny projektów w porównaniu z poprzednimi miesiącami:

“Ocena narzędzi do tworzenia łańcuchów publicznych została sklasyfikowana i udoskonalona, ​​a metoda księgowania faktycznej przepustowości łańcucha publicznego została zoptymalizowana.”

Podstawowa kategoria technologii: “ocenia przede wszystkim poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha i analizuje funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha” – opisuje centrum. Ta kategoria stanowi 65 procent ogólnego rankingu.
Kategoria zastosowania: “głównie ocenia kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji” – wyjaśnił CCID. Ta kategoria stanowi 20 procent ogólnego rankingu. Kategoria Innowacji stanowi tylko 15% w ogólnym rankingu. Ta kategoria “koncentruje się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym rozmiarach zespołu programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu” – wyszczególniło centrum.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293