fbpx

Chiny opublikowały #4 ranking kryptowalut. Bitcoin po raz pierwszy w top 10

Kolejny ranking kryptowalut chińskiej agencji CCID. Do klasyfikacji zostały dodane kolejne 2 projekty a Bitcoin po raz pierwszy znalazł się w top 10.

Obecnie ranking zawiera 33 kryptowaluty. Pierwszy raporty z maja 2018 zawierał oceny 28 projektów kryptowalutowych. Z miesiąca na miesiąc do rankingu dodawane są kolejne projekty. W tym miesiącu zostały dodane kolejne dwa publiczne blockchainy: NULS i Tezos.

Od kiedy ukazał się pierwszy ranking CCID (Chińskie Centrum dla Informatyzacji i Rozwoju Przemysłu) Bitcoin był stale poza pierwszą dziesiątką. Jest to pierwszy ranking, w którym BTC zajął miejsce w top 10 – a konkretniej 10 miejsce. EOS wciąż zajmuje pierwszą pozycję, natomiast Ethereum na miejscu drugim. W tym miesiącu Nebulas’a wyprzedziło Komodo, i to ono uplasowało się na miejscu 3.

Zobaczcie sami:

ranking ccid

Metodologia rankingu

Chiński ranking kryptowalut opiera się na “kompleksowym badaniu i ocenie publicznego łańcucha w trzech aspektach: technologii, zastosowaniach i innowacji”.

“Podstawowa metodologia zakłada głównie ocenę technicznego poziomu obecnego publicznego łańcucha, w tym ocenę funkcji, wydajności, bezpieczeństwa i decentralizacji” – podała agencja medialna China Electronics News Agency (CENA). Pod względem podstawowych technicznych wskaźników, EOS uzyskał najwyższą ocenę.

“Ranking sprawdza głównie kompleksowe możliwości publicznego łańcucha do obsługi praktycznych aplikacji, w tym rozmieszczanie node’ów, aplikację portfela, wsparcie rozwoju oraz implementację technologii” – podaje CENA.

Jak podaje agencja, ocena innowacyjności koncentruje się na ciągłym rozwoju w otwartym kodzie źródłowym w łańcuchu publicznym, w tym liczbie uczestników, aktualizacji kodu i wpływie kodu.

Awans Bitcoina, innowacje i 2 nowe projekty w rankingu

Jak podaje agencja CCID “pod kątem wskaźników składających się na innowacje, ostatnio kod Bitcoina był aktywnie aktualizowany”. Dało to BTC wynik 40.3 w tej kategorii – najwięcej na liście.

CCID dodaje, że:

“W porównaniu z poprzednim rankingiem, pierwsze pięć projektów, które najbardziej się rozwinęły [pod kątem wskaźnika “innowacja”] to EOS, Bitcoin, Bitcoin Cash, Hcash oraz Stratis.”

Projekty, które zostały dodane w tym miesiącu – NULS i Tezos – zajęły odpowiednio miejsce 21 i 28. Jak podaje ośrodek CCID, NULS zajął 21 miejsce ze względu na “krótki czas od kiedy działa ich mainnet oraz obecnie wciąż wiele ich funkcji jest na etapie rozwijania”. Podobnie CCID podsumowało  Tezos’a mimo, że jak sami mówią “Tezos ma również ponadprzeciętne funkcje pod kątem innowacyjności swojej technologii”.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868