fbpx

Chiny: nowy ranking kryptowalut

Chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu opublikowało najnowszy ranking kryptowalut. W tej edycji oceniono aż 35 projektów. Po raz pierwszy wzięto pod lupę Tron, który zadebiutował bardzo wysoko – ponieważ na 2. miejscu. Bitcoin został oceniony nieco lepiej, niż mało to miejsce wcześniej.

Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID), działające w ramach chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, opublikowało w miniony wtorek 10. edycję swojego rankingu projektów kryptowalutowych. To oczywiście druga aktualizacja w tym roku. Tym razem oceniano 35 projektów kryptograficznych.

bitbay tronEOS ze złotym medalem

EOS nadal zajmuje sam szczyt podium. Tron zadebiutował z kolei na drugim miejscu, detronizując tym samym Ethereum, które teraz zajmuje trzecie miejsce. BTC znajdujemy dziś na 13. pozycji. To awans z 15. miejsca, na którym najstarsza kryptowaluta znajdowała się w poprzednim miesiącu. BCH zajmuje 27. miejsce (wcześniej token był na 28. pozycji).

Centrum opisało Tron jako “publiczny łańcuch o wysokiej przepustowości, wysokiej ekspansji i wysokiej niezawodności”, dodając, że jest “zgodny z inteligentnymi kontraktami Ethereum”. Dalej stwierdzono, że “transakcje łańcuchowe są [w nim] bardziej aktywne “. Całkowita ocena dla Tronu wynosi 145,6, co dało tokenowi drugi, najwyższy wynik na liście ogólnej.

Kryteria ocen

CCID przypomniało i wyjaśniło, że jego system oceny kryptowalut jest oparty na 3 kryteriach: podstawowej technologii, praktycznym jej zastosowaniu i kreatywności. W ostatnim rankingu wzrosła waga wskaźnika dot.  kreatywności.

W przypadku kategorii technologii wygrały: EOS, Tron, Bitshares, Gxchain i Nano. Ta kategoria ocenia przede wszystkim poziom realizacji technologicznej publicznego łańcucha i analizuje jego funkcje, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację.

Pięć najlepszych projektów w kategorii praktycznego zastosowania to: Ethereum, NEO, Nebulas, Tron i Ontology. Ta kategoria dotyczy głównie – jak sama nazwa wskazuje – praktycznego zastosowania aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji portfelowych, ich rozwoju i implementacji.

Kategoria kreatywności koncentruje się na innowacjach zachodzących w łańcuchu publicznym, w tym liczbie programistów, aktualizacjach kodu i jego wpływie na całość projektu. Pięć najważniejszych tokenów kryptograficznych w tej kategorii to: Bitcoin, Ethereum, EOS, Lisk i Tron.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886