fbpx

Chiński rząd stworzy ranking kryptowalut

Na konferencji w Pekinie 11 maja chiński rząd ogłosił, że opublikuje miesięczną niezależną analizę kryptowalut i projektów związanych z blockchainem.

Według dwóch komunikatów prasowych związanych z tym ogłoszeniem, departament CCID (China Electronic Information Industry Development) w Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informacyjnych przeanalizuje 28 walut kryptograficznych, w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoina, Monero, NEO, QTUM, Ripple i Zcash. Więcej informacji o rankingu ma zostać opublikowanych w przeciągu kilku dni.

W projekcie, który twórcy nazwali roboczo „Indeks Oceny Łańcucha Publicznego”, wezmą udział „najlepsi eksperci i uczeni w kraju”.
Według CCID celem indeksu będzie „ocena możliwości technologicznych, użyteczności zastosowania i innowacyjności projektów, a także etap ich rozwoju, aby dogłębnie zrozumieć trendy technologii blockchain”. Powodem jego utworzenia ma być brak całkowicie niezależnych ratingów kryptowalut i projektów związanych z blockchainem. CCID zdaje się ignorować kontrowersyjny rating agencji Weiss, o którym było głośno na początku tego roku.

Ponieważ obrót kryptowalutami jest w Chinach zakazany, inicjatywa ta jest co najmniej zaskakująca. CCID w komunikacie prasowym wyjaśnia stanowisko rządu:

„Ta niezależna analiza kryptowalut oraz technologia publicznego rejestru jest dowodem zaufania chińskiego rządu do technologii blockchain i będzie stanowić przewodnik dla rządu, przedsiębiorstw i instytutów badawczych”.

Na początku tego tygodnia Pekin podał do publicznej wiadomości, że wraz z pomocą specjalnej komisji do 2019 roku wprowadzi ogólnokrajowe standardy związane z blockchainem. Jeśli chodzi o sektor prywatny, chiński gigant telekomunikacyjny Huawei ogłosił, że od dzisiaj użytkownicy jego telefonów komórkowych będą mogli pobrać dedykowany portfel BTC. Posiadanie kryptowalut i korzystanie z nich jako formy płatności jest widocznie nadal legalne.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44