fbpx

Chiny opublikowały nowy ranking kryptowalut. Bitcoin poza pierwszą 10

Chiński ranking kryptowalut został opublikowany już po raz trzeci. Spośród 31 projektów, EOS pozostaje na szczycie listy, podczas gdy Bitcoin zajął dopiero 16 miejsce.

Trzeci chiński ranking kryptowalut. Co w nim znajdziemy?

Chiny opublikowały ranking 31 projektów z obszaru kryptowalut za pośrednictwem Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID), pod przewodnictwem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej. Lista, która została opublikowana kilka dni temu składa się z 31 projektów.

CCID opublikowało pierwszy ranking kryptowalut w maju. Znalazło się tam wówczas 28 projektów. W kolejnym miesiącu dodano jeszcze 2 projekty: EOS i Nebulas. W tym miesiącu dodano jeszcze jeden – Gxchain, co daje w sumie 31 pozycji na liście.

Chiński ranking kryptowalut uplasował projekt EOS pozostaje na szczycie listy, zaraz po nim znalazło się Ethereum, podobnie jak w poprzednim miesiącu. Podobnie jak wcześniej, NEM pozostaje na dole listy. Bitcoin awansował z miejsca 17 na 16, natomiast Bitcoin Cash z 28 miejsca na 25.

Debiutant, czyli Gxchain, który znalazł się na czwartym miejscu to bazująca na blockchainie platforma do wymiany danych oraz narzędzie dla deweloperów tworzących zdecentralizowane aplikacje. Gxchain, jak można dowiedzieć się na stronie internetowej projektu, został zaprojektowany jako “pomost pomiędzy źródłami danych udostępnianymi na różnych platformach”. Token projektu, według whitepapera powiązany jest z chińskim yuanem.

chiński ranking kryptowalut

Metodologia rankingu

Chiński ranking kryptowalut opiera się na “kompleksowym badaniu i ocenie publicznego łańcucha w trzech aspektach: technologii, zastosowaniach i innowacji”.

“Podstawowa metodologia zakłada głównie ocenę technicznego poziomu obecnego publicznego łańcucha, w tym ocenę funkcji, wydajności, bezpieczeństwa i decentralizacji” – podała agencja medialna China Electronics News Agency (CENA). Pod względem podstawowych technicznych wskaźników, EOS uzyskał najwyższą ocenę.

“Ranking sprawdza głównie kompleksowe możliwości publicznego łańcucha do obsługi praktycznych aplikacji, w tym rozmieszczanie node’ów, aplikację portfela, wsparcie rozwoju oraz implementację technologii” – podaje CENA. W tym aspekcie wygrało Ethereum.

Jak podaje agencja, ocena innowacyjności koncentruje się na ciągłym rozwoju w otwartym kodzie źródłowym w łańcuchu publicznym, w tym liczbie uczestników, aktualizacji kodu i wpływie kodu.

Bitcoin zajął dopiero 16 miejsce w ogólnym zestawieniu, jednak pod względem globalnego wpływu i wysokiej aktywności innowacyjnej, uplasował się na 1 miejscu.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868