fbpx

Chiny opublikowały #9 ranking kryptowalut. BTC na miejscu 15

Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID) zaktualizowało swój comiesięczny ranking publicznych blockchainów. BTC nieco w górę, awansował z pozycji 18 na 15. EOS wciąż na miejscu pierwszym, Ethereum na drugiej pozycji. Ontology na trzecim miejscu w rankingu.

Tym razem, ponownie ocenie zostało poddanych 33 publicznych blockchainów (co oznacza, że CCID znów nie dodało nowych publicznych łańcuchów bloków do swojej listy). EOS wciąż na pierwszym miejscu, choć w porównaniu z ostatnim rankingiem jego punktacja ogólna nieco spadła 146.9 punktów ze wszystkich kategorii. Zaraz za nim Ethereum – zajmujące 2 miejsce w rankingu, z wynikiem 134.1 punktów. Trzecią pozycję w rankingu zajmuje Ontology z 112.7 w punktacji ogólnej. Bitcoin jak zwykle plasuje się gdzieś po środku. W tym miesiącu, wraz z wynikiem 96.3 punktów (wzrost o oszałamiające 0.2 punkta), wzrósł z pozycji 18 na 15. Miejsca od czwartego do dziesiątego zajmują kolejno: GXChain, BitShares, NULS, NEO, Nebulas, Komodo oraz Steem – widzimy więc lekką roszadę w szeregach pierwszej dziesiątki, jednakże żaden z projektów z niej nie wypadł ani też nie doszedł nowy.

Zdjęcie z pełnym rankingiem znajduje się poniżej.

Metodologia rankingowa

Wprowadzono pewne ulepszenia w metodologii oceny projektów w porównaniu z poprzednimi miesiącami:

“Ocena narzędzi do tworzenia łańcuchów publicznych została sklasyfikowana i udoskonalona, ​​a metoda księgowania faktycznej przepustowości łańcucha publicznego została zoptymalizowana.”

Podstawowa kategoria technologii: “ocenia przede wszystkim poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha i analizuje funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha” – opisuje centrum. Ta kategoria stanowi 65 procent ogólnego rankingu.
Kategoria zastosowania: “głównie ocenia kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji” – wyjaśnił CCID. Ta kategoria stanowi 20 procent ogólnego rankingu. Kategoria Innowacji stanowi tylko 15% w ogólnym rankingu. Ta kategoria “koncentruje się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym rozmiarach zespołu programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu” – wyszczególniło centrum.

Co sądzisz o styczniowej klasyfikacji? Jakiego projektu zdecydowanie zabrało na liście? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu lub na portalu społecznościowym Facebook.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85