fbpx

Chiny opublikowały #6 ranking kryptowalut. BTC na miejscu 19

Jest to już 6 ranking kryptowalut, publikowany przez chińską organizację rządową – Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID).

Indeks aktualnie ocenia 33 publiczne blockchainy. Ocenie podlegają technologia, możliwości jej zastosowania oraz kreatywność (innowacyjność projektów). Bitcoin nie zdołał utrzymać pozycji z poprzedniego rankingu i spadł na 19 miejsce. Wciąż jednak wypada lepiej, niż jego forkBitcoin Cash.

ccid ranking kryptowalut

W sierpniu Bitcoinowi udało się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. We wrześniu BTC spadł na pozycję 16. W październiku zajął zaledwie 19 pozycję z 33. Nie mniej jednak, system oceny CCID wciąż ukazuje Bitcoina jako najbardziej kreatywny i innowacyjny projekt. Z oceną 34.6 za kreatywność przebił wszystkie pozostałe projekty na liście.

Dominacja platform DApps – EOSa i Ethereum

EOS i Ethereum wciąż dominują w rankingu CCID – już po raz czwarty. Tym razem, platformy do DApps i smart contracts uzyskały odpowiednio 150.5 i 136.3 punkty. Wyprzedzają konkurentów przede wszystkim w kwestiach technologii oraz praktycznych zastosować. Jak możemy wyczytać w raporcie:

“Aktualnie, EOS i Ethereum są bez wątpienia platformami najczęściej wybieranymi przez programistów DApps z całego świata, a EOS pokazuje jeszcze silniejszy trend. Jak pokazują dane środowisko DApp EOSa jest wysoce aktywne a napływ nowych użytkowników jest znaczący.”

Metodologia rankingowa

Wprowadzono pewne ulepszenia w metodologii oceny projektów w porównaniu z poprzednim miesiącem:

“Ocena narzędzi do tworzenia łańcuchów publicznych została sklasyfikowana i udoskonalona, ​​a metoda księgowania faktycznej przepustowości łańcucha publicznego została zoptymalizowana.”

Podstawowa kategoria technologii: “ocenia przede wszystkim poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha i analizuje funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha” – opisuje centrum. Ta kategoria stanowi 65 procent ogólnego rankingu.
Kategoria zastosowania: “głównie ocenia kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji” – wyjaśnił CCID. Ta kategoria stanowi 20 procent ogólnego rankingu. Kategoria Innowacji stanowi tylko 15% w ogólnym rankingu. Ta kategoria “koncentruje się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym rozmiarach programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu” – wyszczególniło centrum.

Co sądzisz o najnowszym rankingu Chin? Daj nam znać w sekcji komentarzy na facebooku.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon
 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,215.25
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.220037
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 206.79
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.58
eos
EOS (EOS) $ 2.56
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.69
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.59
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.75