fbpx

Chiński ranking kryptowalut #2

Chiński rząd po raz drugi opublikował swój comiesięczny ranking kryptowalut. Do listy zostały dodane dwa projekty.

Departament CCID (China Electronic Information Industry Development) w Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informacyjnych dokonał niewielkich zmian w zestawieniu. Dwie nowo dodane kryptowaluty to EOS oraz Nebulas. Ten pierwszy zajął pierwsze miejsce, detronizując tym samym Ethereum. Bitcoin zaś spadł z pozycji 13. na 17. Bitcoin Cash również zleciał – z 25. na 28. miejsce. Ranking kryptowalut obejmuje obecnie 30 pozycji.

Dokonano dość istotnej zmiany w sposobie oceniania – tym razem wzięto pod uwagę również łatwość uruchomienia publicznego węzła. Główne kryteria zostały bez zmian (technologia, zastosowanie, innowacja). Czynniki takie jak cena, wolumen, płynność czy adopcja prawdopodobnie nie zostały wzięte pod uwagę (nic o tym nie wspomniano, a pozycja Bitcoina tylko utwierdza nas w tym przekonaniu).

EOS nie został ujęty w pierwszym zestawieniu, gdyż nie spełniał najważniejszego warunku – operowanie na własnym blockchainie (wtedy działał jeszcze jako token ERC20).
Komentarz CCID:

„Mainnet EOSa wystartował 10 czerwca. Chociaż nie wszystko przebiegło gładko i doszło do chwilowego zawieszenia systemu, nadal jest to bardzo innowacyjny technologicznie projekt, a aktualizacje są szybko wydawane. Jednak z powodu swojego młodego wieku stabilność sieci będzie monitorowana”.

EOS zdobył 161,5 punktów, co daje mu znaczną przewagę nad Ethereum (138,4 pkt). Według CCID wypadł on lepiej pod względem technologii i innowacji, ale gorzej pod względem zastosowania.

Jeśli ktoś jest ciekaw, jak niedawna kontrowersyjna decyzja o zamrożeniu 27 kont w EOS wpłynęła na jego ocenę, to niestety muszę go zmartwić – raport został opublikowany dwa dni przed tym wydarzeniem.

Pełne zestawienie możecie znaleźć tutaj.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930