fbpx

Nowa aplikacja firmy Cheetah umożliwia śledzenie portfolio kryptowalut.

Cheetah Mobile to pekińska firma tworząca aplikacje mobilne. Ostatnio ogłosiła, że udostępnia aplikację mającą ułatwić inwestorom monitorowanie ich portfolio kryptowalut.

Dubbed Coin Master to mobilna aplikacja dostępna zarówno na system iOS jak również Android. Śledzi ona w czasie rzeczywistym ceny kryptowalut na ponad 100 giełdach oraz automatycznie kalkuluje straty oraz zyski po tym jak użytkownicy zaktualizują swoją historię transakcji.

Firma powiedziała, że inwestorzy mogą zaktualizować swoje portfolio przez ręczne wprowadzenie informacji o transakcjach, w tym zarówno transakcje typu „fiat na kryptowaluty” oraz „kryptowaluty na kryptowaluty” lub poprzez połączenie aplikacji z portfelami lub giełdami na których przechowują swoje cyfrowe aktywa.

Starszy wiceprezes Cheetah Mobile, Edward Sun powiedział, że nowy produkt pozwala inwestorom kryptowalut „sprawdzać status swoich aktywów w dowolnym miejscu i czasie”.

Firma Cheetah Mobile została publicznie sprzedana na nowojorskiej giełdzie. Jest zależna od społki Kingsoft będącej jedną z najstarszych spółek w Chinach. Warto zauważyć, że wiceprezesem firmy jest Lei Jun, znany chiński przedsiębiorca, który założył Xiaomi , znanego producenta elektroniki.

Wydanie aplikacji następuje po tym jak Cheetah Mobile dołączyła do przestrzeni kryptowalutowej w styczniu. Uruchomiono wtedy aplikację portfelową dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Dodatkowo, Tong Huashun szeroko stosowana aplikacja do monitorowania i handlu towarami w Chinach, wprowadziła w zeszłym miesiącu usługę śledzenia cen kryptowalut. Później jednak twórcy zdecydowali się usunąć tę funkcję – prawdopodobnie z powodu niepewności regulacyjnej rynku kryptowalut w Chinach.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344