fbpx

CFTC rozmawia z Facebookiem o stablecoinie firmy

Amerykański regulator Commodity Futures Trading Commission (CFTC) prowadzi obecnie rozmowy z Facebookiem na temat zbliżającej się premiery stablecoina portalu. O fakcie donosi Financial Times (FT).

Powołując się na słowa przewodniczącego J. Christophera Giancarlo, publikacja ujawnia, że ​​Facebook próbuje złagodzić krajowy krajobraz regulacyjny przed emisją swojego coina, którego roboczą nazwą jest GlobalCoin. Ponoć “kryptowaluta” (o ile tym ostatecznie będzie projekt giganta mediów społecznościowych) ma mieć swoją emisję jeszcze w tym roku (ostatni kwartał wydaje się być najbardziej realny).

„Jesteśmy bardzo zainteresowani lepszym zrozumieniem [kryptowalut]”

-powiedział Financial Times Giancarlo, sam dodając, że obecnie nie pojawiło się żadne oficjalne żądanie regulacji.

FaceCoin

Choć media piszą o projekcie Facebooka od dobrych paru miesięcy, dziś nadal niewiele wiadomo o szczegółach projektu.

Facebook był przez długi okres wręcz wrogi kryptowalutom. Doszło wręcz do tego, że w styczniu 2018 r. Mark Zuckerberg oficjalnie zakazał projektom ICO i innym firmom z rynku cyfrowych walut reklamowania się na jego portalu społecznościowym. Sytuacja dopiero niedawno uległa złagodzeniu.

GlobalCoin (przypomnijmy: to tylko robocza nazwa projektu, który w mediach funkcjonował już pod szyldem FaceCoin czy LibraCoin) ma stać się ponoć podstawą globalnej sieci płatności obejmującej zarówno samą platformę mediów społecznościowych, jak i siostrzane firmy – Whatsappa i Instagram. Choć nikt z obozu Facebooka nic nie powiedział na temat projektu, źródła paru mediów przekazują, że użytkownicy rzekomo będą mogli wysyłać sobie nawzajem środki, a także dokonywać zakupów za pomocą aplikacji.

Z kolei dyrektor wykonawczy innej platformy z USA – BitPay, rozmawiając z mediami głównego nurtu w zeszłym tygodniu, zasugerował, że GlobalCoin będzie przepustką idei kryptowalut i blockchaina do mainstreamu.

Andrew Yang

Regulacje

Przed władzami USA stoi jednak spore wyzwanie. Jak uregulować rynek cyfrowych walut w kraju. Problem jest na tyle aktualny, że stał się też częścią pre-kampanii wyborczej. Andrew Yang, potencjalny kandydat na prezydenta z obozu Demokratów, opublikował nawet list otwarty, w którym nawoływał do ujednolicenia przepisów dot. rynku blockchaina w Stanach Zjednoczonych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98