fbpx

CFTC – Komisja ds. Obrotu Kontraktami Futures, liczy na opinię publiczną w sprawie Ethereum

Komisja ds. Obrotu Kontraktami Futures w swoim ostatnim raporcie na temat kontraktów Ethereum Futures ujawniła, że chce dogłębnie przebadać blockchain Ethereum. Zgodnie z ogłoszeniem, które zostało opublikowane 11 grudnia 2018 roku komisja chce zrozumieć czym dokładnie jest Ethereum oraz czym będą różnić się kontrakty Ethereum Futures od kontraktów Bitcoin Futures. 

Jak napisała komisja w oficjalnym ogłoszeniu:

Komisja ds. Obrotu Kontraktami Futures (ang. Commodity Futures Trading Commission – CFTC) poszukuje publicznej opinii oraz informacji zwrotnej, w celu lepszego doinformowania komisji w zakresie technologii, mechanik oraz rynków związanych z wirtualnymi walutami, innymi niż Bitcoin. Ściślej mówiąc Etherem oraz jego zastosowaniem w sieci Ethereum.

Opinia publiczna ma wesprzeć komisję

Aby móc podjąć jak najlepszą decyzję, komisja zdecydowała się otworzyć publiczną sekcję, w której można podzielić się swoją opinią. Sekcja ta jest dostępna w Rejestrze Federalny przez okres 60 dni. Dzięki temu, CFTC ma nadzieję dogłębniej zbadać potencjalne korzyści i przewagi Ethereum nad Bitcoinem, a także możliwe zagrożenia, wyzwania i szanse związane z siecią Ethereum.

Jak podaje komisja w raporcie:

CFTC szuka publicznego wsparcia w związku z gamą pytań, związanych z rozwojem technologii, szansami, zagrożeniami, mechanikami, możliwościami zastosowań oraz rynkami związanymi z Etherem i siecią Ethereum. Wszystkie komentarze muszą zostać dostarczone w ciągu 60 dni do Rejestru Federalnego.

Co to oznacza dla Ethereum?

Mimo ostrożnego podejścia komisji do sprawy, jest to bardzo duża szansa dla blockchaina Ethereum, a także wszystkich podobnych platform służących do tworzenia smart contracts oraz DApps. Pozytywna opinia scentralizowanej agencji, nie zaszkodziła jeszcze żadnemu zdecentralizowanemu projektowi. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że komisja nie postąpi podobnie do SEC i faktycznie uwzględni głos ludu w sprawie blockchaina Ethereum.

Rezultaty tego badania mogą pomóc LabCFTC (inicjatywie CFTC, dot. projektów z branży fintech) w podjęciu odpowiedniej decyzji w związku z kontraktami Ethereum Futures. Warto także zauważyć, że jednym z dodatkowych obszarów działania LabCFTC jest również szerzenie świadomości na temat kryptowalut do mas oraz dodatkowo współpraca z regulatorami, w celu wypracowywania kompromisu pomiędzy projektami fintech a aktualnie obowiązującym prawem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537