fbpx

CEO wiodącego banku inwestycyjnego zostaje szefem EOS VC

Były dyrektor generalny azjatyckiego Jefferies Group LLC, wiodącej globalnej firmy z branży bankowości inwestycyjnej, objął 5 lipca funkcję szefa funduszu EOS VC, wartego 1 mld USD. Wiadomości zostały ujawnione w oficjalnym komunikacie od twórcy EOS – Block.one .

Po prawie ośmiu latach pracy na poprzednim stanowisku, Michael Alexander przeprowadza się do Hong Kongu i będzie członkiem Komitetu Wykonawczego Block.one.

Jako nowy dyrektor generalny EOS VC, Alexander będzie zarządzać zarówno bezpośrednimi inwestycjami, jak i partnerstwami, koncentrując się na pozyskiwaniu i inwestowaniu w projekty oparte na ekosystemie EOSIO.

Block.one ma duże plany, zgodnie z którymi zainwestuje ponad 1 miliard dolarów w projekty ekosystemu EOSIO za pośrednictwem swojego funduszu. Zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem, na tę chwilę firma przeznaczyła około 700 milionów USD na partnerstwa w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.

Obejmują one między innymi partnerstwo o wartości 325 milionów dolarów z bankiem komercyjnym Mike Novogratz Galaxy Digital LP, a także 50 milionów dolarów zabezpieczonych przez firmę inwestycyjną SVC Crypto.

Michael Alexander w dzisiejszym oświadczeniu powiedział:

Block.one kształtuje następną generację technologii oraz Internetu. Dzięki wizji założycieli jest to jedna z najszybciej rozwijających się organizacji na świecie … Wyjątkowa pozycja firmy jako twórcy kodu open source EOSIO oznacza, że ​​jest gotowa do prowadzenia inwestycji związanych z rozwijająca się platforma.

Michael Alexander poszedł w ślad za Robem Jesudasonem, byłym dyrektorem finansowym (CFO) australijskiego Commonwealth Bank (CBA), który opuścił bank, by pracować dla Block.one w maju tego roku.

EOS jest zarówno kryptowalutą, jak i “systemem operacyjnym” opartym na technologii blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps). W momencie publikacji artykułu jest piątą co do wielkości kryptowalutą na świecie, z kapitalizacją rynkową na poziomie około 8 miliardów dolarów.

Projekt ten spotkał się ostatnio z szeregiem kontrowersji związanych z zamrożonymi kontami i spekulacjami sieci RAM, które zlekceważyły ​​trudności projektu związane z arbitrażem.

Trwające spory sprawiły, że CTO Dan Larimer posunął się do propozycji rewizji całego składu projektu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886