fbpx

CEO Circle: stablecoiny są przyszłością

Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Circle, powiedział, że skoro na rynek kryptowalut nadal wchodzą nowi gracze, dostrzega spory potencjał stablecoinów.

Jak już wcześniej informowały media, samo Circle uruchomiło wcześniej stablecoina wspieranego przez dolary amerykańskie – USD Coina (USDC).

Większa konkurencja jest dobra!

Teraz w wywiadzie udzielonym The Ledger Allaire przyznał, że przyjął z zadowoleniem niedawne, niepotwierdzone jednak, doniesienia o wciąż tajnych planach Facebooka dotyczących uruchomienia własnego stablecoina. Według plotek owy tajny projekt będzie dotyczył płatności przekazywanych za pomocą WhatsAppa, Messengera i Instagrama:

„Zgłoszone przez Facebooka plany są – ogólnie rzecz biorąc – bardzo pozytywne! Nasze podejście jest bowiem niezmienne i ciągle dążymy do wyznaczonego celu. Chcemy stworzyć pewien model konsorcjum. Kiedy myślimy o metodach, w jaki sposób pieniądz fiducjarny oddziałuje w Internecie, niezwykle ważne jest, aby był to model oparty na otwartym standardzie, który może być wdrożony przez wiele firm i który posiada mechanizm samorządności”.

Allaire powiedział, że wierzy, iż takie podejście – tj. ogólne otwarcie się na różne projekty kryptowalutowe – “będzie o wiele bardziej skuteczne niż pojedyncza firma” emitująca swoją kryptowalutę.

Stablecoiny przyszłości

Podobnego zdania, co szef Circle, są bliźniacy Winklevoss. Ich zdaniem wejście na ten rynek Facebooka jest pozytywnym sygnałem dla całej branży kryptograficznej. Jednocześnie podkreślili potencjalne ograniczenia projektu. W każdym razie ewentualne powstanie kryptowaluty giganta rynku portali społecznościowych będzie przełomem dla całej branży. Sam Tyler Winklevoss podkreślił w tej samej, wspominanej już, wypowiedzi, że to “fajnie”, że Mark Zuckerberg zdecydował się na taki krok mimo tego, że od paru lat się przed nim wzbraniał.

Także w tym roku amerykański gigant bankowy JPMorgan Chase ujawnił własne plany wprowadzenia na rynek stablecoina, co z kolei wywołało krytykę w środowisku kryptowalut. Kontrowersje wzbudził fakt, że bank – a dokładnie jego CEO Jamie Dimon – dotąd nie był nadto przychylny cyfrowym walutom. Dimon parokrotnie publicznie atakował Bitcoina i naśmiewał się z inwestujących w niego ludzi. Teraz okazało się, że firma sama pracowała nad podobnym projektem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293