fbpx

CEO Circle: kryptowaluty nadal będą rosły

Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Circle, uważa, że ​​suwerenne kryptowaluty, do jakich zalicza on Bitcoina (BTC), będą nadal rosły w siłę pomimo mnożenia się nowych form korporacyjnych cyfrowych walut, takich jak np. Libra Facebooka.

Podczas wywiadu udzielonego w programie Squawk Box na antenie CNBC dn. 24 czerwca Allaire argumentował, że rynek kryptowalut nie będzie ewoluował w kierunku idei „zwycięzca bierze wszystko”. Uważa on, że zobaczymy wiele różnych zasobów cyfrowych o różnym stopniu autonomii, które będą obok siebie koegzystować.

Allaire dokonał jednak rozróżnienia między różnymi zasobami cyfrowymi. Zauważa na rynku stablecoiny i inne kryptowaluty, które są oparte na aktywach. Przeciwstawia je jednak kryptowalutom takim jak Bitcoin.

„Osoby fizyczne i instytucje będą miały kryptograficzne konta finansowe, na których będą przechowywać wszystkie te różne aktywa i będą mogły wysyłać i odbierać wszystkie z nich”

– prognozuje.

Płać BTC!

Allaire argumentował, że w przypadku codziennych płatności, takich jak podatki, znaczenie takich kryptowalut, jak te oparte na walutach typu fiat, będzie nadal rosło.

Jednocześnie jednak powiedział, że wierzy, iż na rynku zobaczymy coraz większe uznanie dla walut, które są odporne na inwigilację władzy. Tu dostrzega potencjał Bitcoina.

CEO Circle uważa też, że cały rynek kryptowalut czekają dalsze wzrosty. Ponoć już w grudniu 2018 r. – kiedy rynek osiągnął dno – widział, jak wielu inwestorów długoterminowych zaczynało powracać na kryptowalutowe giełdy. Do tego twierdzi, że dziś widać też wzmacniające się fundamenty, tj. rośnie liczba realnych akceptacji cyfrowych walut w punktach handlowych i zainteresowanie ludzi tym tematem.

Na koniec wywiadu zaproponował, aby nowe łańcuchy bloków, takie jak Libra, były traktowane jako dowody na to, że kryptowaluty stają się częścią głównego nurtu i ostatecznie dotrą do miliardów ludzi na całym globie.

Mimo jego optymizmu, samo Libra Facebooka wywołuje kontrowersje w światku polityków i urzędników. Były doradca ekonomiczny prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa powiedział ostatnio, że jego zdaniem cyfrowy token stanowi wyzwanie dla bankierów centralnych. Do przyjrzenia się kryptowalutom nawoływał w ostatnich dniach szef Fed i gubernator Banku Anglii.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98