fbpx

CEO BitMEX: BTC może spaść do 2 000 USD

Ostatnie ruchy na giełdach doprowadziły do ożywienia się nie tylko inwestorów, ale też komentatorów rynku kryptowalut. Tym razem na temat ceny BTC wypowiedział się CEO BitMEX, Artur Hayes.

Hayes jest jednak w krótkim terminie nastawiony pesymistycznie w kwestii ceny Bitcoina. Uważa, że kurs może z obecnego poziomu ponad 5 000 USD spaść jeszcze do niemal czeluści piekielnych – 2 000 USD. Nim jednak ogarnie was blady strach i w panice sprzedacie dopiero co kupione “bitki”, posłuchajcie dalszej prognozy. Po pierwsze, uważa, że Bitcoin pod koniec tego roku będzie już warty 10 000 USD (kilkaset proc. zysku w parę miesięcy brzmi mocno kusząco, prawda?), zaś do pięciu lat aż 50 000 USD. W kontekście innych prognoz, zgodnie z którymi 1 BTC ma kosztować nawet 1 mln dolarów, brzmi to jednak nadal zachowawczo.

Millenialsi wolą Bitcoina!

Współzałożyciel BitMEX uważa też, że młodsze osoby, tj. “millenialsi”, preferują pieniądz cyfrowy, stąd – jego zdaniem – doprowadzi to w przyszłości do spadku popytu na banknoty i monety. Obecne pokolenie doświadczy też takiego przejścia technologicznego, jeśli chodzi o pieniądze. Dzięki temu cały ekosystem BTC ma zyskiwać przez kolejne dwie dekady.

Jednym z czynników, który pozytywnie wpłynie za wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród ogółu konsumentów, mogą być działania samych rządów. O co dokładnie mu chodzi? Otóż, Hayes zauważa, że prywatność w kwestii obrotu pieniędzmi praktycznie zanika. Tak jak wielu innych obserwatorów, uważa, że możemy doczekać się zakazu korzystania z gotówki. Niektórzy sugerują – wchodząc w lekkie teorie spiskowe – że temu może posłużyć przyszły kryzys finansowy. Dla wielu to gotówka pozostaje głównym bastionem anonimowości w transakcjach. Z kolei skok popularności e-płatności i mobilnych aplikacji finansowych powoduje, że ludzie odwracają się od papierowych pieniędzy. Z jednej strony, to dobrze, z drugiej – oznacza to zagrożenie dla prywatności. Dlatego też twórca giełdy BitMEX spodziewa się w pewnym momencie kontrreakcji. Rezultatem likwidacji gotówki będzie zwrot sympatii konsumenckich ku kryptowalutom, które są najlepszym narzędziem z walce z inwigilacją. Czy tak będzie?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396