fbpx

ICO Cardstack [CARD] – ekosystem dla zdecentralizowanego oprogramowania

Cardstack to ekosystem dla zdecentralizowanego oprogramowania. Cardstack ustaliło, że będzie opierać się o SDK (Software development kit – wszechstronne zestawy narzędzi dla programistów niezbędne w tworzeniu aplikacji korzystających z gotowych bibliotek danych), tworzonych przez społeczność algorytmów dla kopiących oraz interface Cardstack Hub UI dla użytkowników końcowych.

Szczegółowe Informacje Dotyczące ICO

Nazwa Tokena: CARD
Typ tokena: ERC20
Wartość tokenu na ICO: 1 CARD= 0.0170 USD
Hard cap: 35 000 000 USD
Sprzedaż podczas pre-sale: 27 000 000 USD
Maksymalny zapas tokenów: 6 000 000 000
Dostępność Tokenów podczas sprzedaży: 40%
Strona internetowa: https://cardstack.com/
Whipepaper: https://cardstack.com/whitepaper.pdf

Jak działa Cardstack

ICO Cardstack proponuje stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu mającego zmieniać aktualny paradygmat zdominowany przez technologicznych gigantów. Trzy główne problemy które ma rozwiązywać to:

 1. Sklepy z aplikacjami niestandaryzowały funkcji aplikacji przez co każda z nich jest wydzielona i trudno o łatwą integrację. Takie aplikacje przeważnie nie komunikują się ze sobą i wymuszają na użytkownikach wybór między wieloma niewspółgrającymi ze sobą funkcjami (jak nakładki ekranowe) by realizować swoje zadania.
 2. Zarządzanie usługami powiązanymi z wieloma subskrypcjami typu SaaS (oprogramowanie jako usługa) powodujących utrudnienia dla użytkowników.
 3. Brak połączeń miedzy różnymi blockchainami oraz zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps). Problem jest pogłębiany przez wymaganie od użytkowników by wykorzystywali inny token, na każdej z platform. 

Główną propozycją wartości Cardstack jest zaproponowanie użytkownikom innych form niż: odmienne oprogramowanie, przechowywania w chmurze czy silosy blockchain. Założeniem jest umożliwienie użytkownikom oraz programistom angażowanie się w możliwości konfigurowania oprogramowania.

By to się udało Cardstack oferuje nowy rodzaj UI wdrożony na stronę lub jako aplikację peer-to-peer. Będzie on zmieniał każdy rodzaj usługi stworzonej przez programistów open-source na „kartę”. Każda z kart zawiera wizualnie wykonany klucz z informacjami, gdzie użytkownicy mogą połączyć karty z każdym trybem pracy oraz funkcjonalnością jakiej potrzebują.  Karty te są punktami interakcji miedzy lokalnymi serwisami opartymi o chmurę oraz blockchain, a wszystko będzie łączone w jednym interfejsie zwanym Cardstack Hub.

Żeby uzyskać dostęp do ekosystemu, każdy z użytkowników musi nabyć Token Cardstack. CARDS są następnie konwertowane do stabilnej waluty nazwanej SSC, która jest wysyłana do bazy powiązanej z aplikacją w celu zawarcia umowy o współpracę. Tokeny CARD są potem umieszczane w reward poolu (puli nagród), aż do momentu zainicjowania cyklu przyznawania nagrody uruchamianego przez zegar oparty o bloki.

Kiedy użytkownik używa aplikację dane z on-chain oraz off-chain są zbierane oraz raportowane do kontraktu aplikacji. Sygnalizując tym samym, że użytkownik wykorzystał część salda zawartą w SSC. Ta historia zdarzeń jest podstawą na której opierać będzie się przyznawanie nagród twórcom i górnikom w ekosystemie.

Propozycja takiej struktury ekonomicznej tokena ma za zadanie pokrywać koszty oraz prowizje które przekazywane byłyby twórcom aplikacji oraz serwisów na platformie.

Zespół Cardstack

Oto czterech kluczowych członków zespołu, spośród wszystkich 15:

 • Chris Tse – Jest założycielem projektu. Technolog oraz projektant pracujący by blochchain stał się bardziej dostępny dla ludzi. Założył Cardstack w 2014 roku. Był współzałożycielem firm takich jak Monegraph and Dot Blockchain Media.
 • Ed Faulkner – Główny programista. Bardzo dobrze prezentujący się profil technologiczny. Kreator LiquidFire. Założyciel Polynomial LLC, BraveLeaf, Clariecare. Konsultant w MIT Media Lab.
 • Hassan Abdel-Rahman – Starszy programista blockchain. Przepracował w branży ponad dwie dekady. Starszy inżynier oprogramowania w Monegraph. Dyrektor inżynierów w McGraw-Hill Education. Zastępca założyciela w AppBox LLC.
 • Justin Thong – Specjalista do spraw danych. Badacz w Uniwersytecie St. Andrewsa.

Analiza SWOT

Mocne strony:

 • Jednym z istotniejszych elementów Cardstack jest możliwość kupowania tokenu CARD prosto na ich platformie. Również za pomocą FIAT, używając karty kredytowej.
 • Kiedy użytkownicy zakupią token CARD, dostają dostęp do portfela platformy. Wewnątrz platformy będzie następowała wymiana na SSC. Takie wykorzystanie przestrzeni wewnątrz platformy jest konieczne do wprowadzenia projektu do dostępu publicznego.
 • Projekty typu open-source działają zarówno praktycznie jak i od strony finansowej z następującej przyczyny: model freemium (dostępność za darmo, ale wersja Premium wymaga opłat). Pozwala to przetestować użytkownikom co kupują zanim zainwestują swoje pieniądze.

Słabe strony:

 • Whitepaper zawiera szereg stwierdzeń dotyczących zarówno doświadczeń użytkowników jak i programistów, naszym zdaniem opartych na błędnych przesłankach. Z perspektywy użytkownika, whitepaper wskazuje na sekwencje potrzebną na wprowadzenie projektu w życie oraz na używanie aplikacji na urządzeniach jako główna możliwość do adopcji nowych aplikacji. Jest to dość odważny motyw zbudowania produktu, bez żadnych rzetelnych badań które miałby to potwierdzać.
 • Cardstack mówi także o kolejnym problemie użytkowników zmagających się z zarządzaniem wieloma opłatami subsumcyjnymi. Usługi tego typu już istnieją – na przykład Apple Pay.

Szansze:

 • Cardstack zrobił już pewien progres na froncie deweloperskim. Kod na ponad 30 modułów inicjujących na platformie Cardstack zostało udostępnionych na ich Github. Jednocześnie „Solidity code” dla skalowalnej puli płatności już teraz został opublikowany jako open-source. Ta pula jest kluczowym mechanizmem, ponieważ wylicza nagrody dla użytkowników za ich pracę.  Dodatkowo, kod na inny element Cardstack – smart contract, który można ulepszać, został stworzony z wytłumaczeniem jego znaczenia dla projektu.

Zagrożenia:

 • Poprzez swoje działanie, umieszczenia aplikacji, serwisów oraz blockchain na jednej platformie Cardstack oferuje w zasadzie „pojemnik” na cyfrowe przybory. Z tej perspektywy, propozycja wartości dla platformy jest zbędna. Na świecie istnieją już dziesiątki rodzajów takich kontenerów: są to komputery czy smartphony. Nie widzimy zapotrzebowania na podejście do tego tematu na nowy sposób, podobnie może myśleć wiele potencjalnych klientów.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812