fbpx

Byki wróciły na rynek kryptowalut. Czy to koniec bessy?

Główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, EOS, Ethereum czy Bitcoin Cash, odnotowują spore wzrosty kursów. Zaczynamy mówić tu już o przedziałach od 10 do 30 procent. Czy to definitywny koniec bessy?

Większość kryptowalut może pochwalić się od kilku dni rekordowo wysokimi wolumenami rejestrowanymi na wiodących giełdach. Ten wskaźnik najdobitniej wskazuje wzrost popytu na cyfrowe aktywa.

Koniec zmartwień?

Powinno to ucieszyć wszystkich tych, których w ostatnim okresie martwiły niskie wolumeny i ogólna niewysoka aktywność inwestorów na tym rynku. Teraz jednak Bitcoin – po raz kolejny – może powiedzieć: “Pogłoski o mojej śmierci były przesadzone”.

W czasie ostatnich paru miesięcy spadki może i wyhamowały, ale trudno było też mówić o jakiś arcyspektakularny wzrostach. Ponieważ rynek nadal wykazywał podatność na niewielkie tąpnięcia, niedźwiedzie bezsprzecznie zachowywały przewagę nad bykami.

Jednak teraz – wraz ze wzrostem wolumenu Bitcoina i pozostałej części rynku kryptowalut – wyeliminowano większość presji sprzedażowej, dzięki czemu rynek mógł rozpocząć odzyskiwanie utraconych pozycji. Czy ta hossa będzie kontynuowana? Wielu inwestorów uważa, że tak, choć można spotkać się też z opiniami, że czeka nas jeszcze jedna fala spadków. Nawet jednak owi sceptycy podkreślają, że byłoby to raczej krótkotrwałe tąpnięcie.

Niespełna miesiąc temu analityk ukrywający się pod pseudonimem Nexushash napisał na swoim blogu Crypto Trader następującą prognozę:

“Kolejny miesiąc za nami wykres przypomina nam fazę akumulacji, która mieści się w wachlarzu fibonacciego. Według mnie w ciągu kilku dni czeka nas wybicie w okolice $4900, co wynika z kolejnego kluczowego poziomu fibo 161.8%. Cały rok będzie raczej podążał w lekkim trendzie wzrostowym tworząc co jakiś czas wielotygodniowe konsolidacje.”

Choć “kilka dni” zamieniło się w jakieś trzy tygodnie, można uznać, że jego wizja się sprawdziła. Czy więc teraz czeka nas rajd do okolic pięciu tysięcy dolarów? Nie można tego w tym momencie wykluczyć.

Dziś widać także, jak rynek w dalszym ciągu jest uzależniony od Bitcoina. Zdecydowana większość innych kryptowalut i tokenów zareagowała wzrostami właśnie po tym, gdy to główna cyfrowa waluta odpaliła swój silnik rakietowy (na razie pracujący na jakieś 10% obrotów!). Pozostaje przygotować popcorn i obserwować dalszy rozwój wypadków…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98