Buffett inwestuje 500 mln USD w bank cyfrowy, który oferuje ETF bitcoina

Berkshire Hathaway Warrena Buffeta zainwestował już pół miliarda dolarów (USD) w bank cyfrowy brazylijski Nubank. Tak donosi CNBC.…

Berkshire Hathaway Warrena Buffeta zainwestował już pół miliarda dolarów (USD) w bank cyfrowy brazylijski Nubank. Tak donosi CNBC.

Ciekawostką jest to, że Nubank nabył brokerską firmę Easynvest i obie firmy finansowe razem planują swoim klientom oferować inwestycje w ETH na bitcoina. Kurs BTC/USD odbija w środę po przecenie wtorkowej i już kosztuje około 34 500 USD.

BTC (bitcoin): Buffer wchodzi pośrednio na rynek kryptowalutowy

Easynvest oraz Nubank prowadzą już od jesieni zeszłego roku negocjacje. Przejęcie ma podobno nastąpić jeszcze tego roku. Tymczasem Tron Justin Sun – dyrektor generalny uważa, że Warren Buffett posiada nadal swoje TRX oraz BTC. Influencer kryptowalut oraz dyrektor generalny TRON – Justin Sun w styczniu ubiegłego roku zjadł lunch z Buffetem.

Zaprosił on na to spotkanie kilku innych czołowych liderów firm kryptograficznych. Mowa tutaj o Yoni Assia czy też Charlie Le. Ten lunch charytatywny był bardzo mocno rozreklamowany i kosztował Justina Suna ponad cztery miliony dolarów.

Po lunchu Sun na swoim Twitterze napisał, że Buffetowi podarował smartfon, które portfel zawierał troszkę TRX oraz BTC.

Warren Buffett to znany oraz wieloletni hejter bitcoina. W jednym z wywiadów swoich jakieś kilka lat temu określił BTC jako pewnego rodzaju “trutkę na szczuty do kwadratu”.

BTC (bitcoin) rośnie sześć procent w środę popołudniu

Notowania USD/BTC odbijają silnie w połowie tygodnia po tym jak we wtorek kurs spadł w okolice wynoszące 31 000 USD. Cena jednak w dalszym ciągu konsoliduje w bardzo szerokim zakresie między 30 000 a 42 000 USD. Dopiero wówczas trwałe wybicie może zaowocować w którąś ze stron.

Może zostać utworzony bardzo silny impuls. Trwały wzrost nieco powyżej oporu wynoszącego 42 000 USD wyhamowałby spokojnie ostatnią presję podaży mocno przywracając główny wzrostowy trend.

Czas pokaże co wyniknie z lunchu na szczycie oraz jaki to będzie miało wpływ na rynek kryptowalutowy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts