Boty tradingowe do czego służą i jak z nich korzystać?

Sporym wyzwaniem jest ciągłe śledzenie akcji. Dlatego w tym celu powstały właśnie boty giełdowe. Ten zautomatyzowany program funkcjonuje…

Sporym wyzwaniem jest ciągłe śledzenie akcji. Dlatego w tym celu powstały właśnie boty giełdowe. Ten zautomatyzowany program funkcjonuje w sieci i ma za zadanie przeprowadzanie akcji, co idzie mu o wiele efektywniej niż ludziom.

Boty tradingowe działają na podobnej zasadzie, jak zwyczajne boty. Jest to oprogramowanie, które na podstawie wcześniej wprowadzonych parametrów i z wykorzystaniem sztucznej inteligencji ma wykonywać konkretne zadania. Dzięki tym algorytmom można doprowadzić do automatycznego kupowania, sprzedawania czy utrzymywania aktywów niezależnie od czasu i miejsca.

Wyróżnia się też kilka typów botów tradingowych:

 • Trend Trading Bots – jego zadaniem jest zabezpieczenie zysków. Dba o to poprzez analizę dynamiki konkretnego aktywa.
 • Boty arbitrażowe – stara się osiągnąć jak największe zyski na operacjach kupna i sprzedaży na podstawie analizy cenowych i kursowych między różnymi rynkami.
 • Boty pożyczkowe – służy automatyzacji systemu pożyczania kryptowalut w celu otrzymania odsetek oraz mierzeniu zmienności ROE czy ryzyka, jakie wiąże się ze spłacaniem należności przez pożyczkobiorców.
 • Market-making Bots – generuje zyski z różnicy między stawkami ask i bid.

Do czego służą Boty tradingowe

Boty mają za zadanie komunikować się bezpośrednio z giełdami. Robią to w sposób automatyczny, a dzięki temu, że są jedynie programem, podchodzą do danego zadania bez emocji, co zwykle towarzyszy ludziom. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że każdy bot podpięty do giełdy musi zostać zautoryzowany przez API.

Istotne jest też to, że boty działają na podstawie trzech elementów:

 • generatora sygnału – wykonuje pracę człowieka. Jego zadaniem jest tworzenie predykcji, a także identyfikowanie okazji poprzez śledzenie i analizę rynkowych oraz technicznych wskaźników;
 • alokacja ryzyka – analizuje ryzyko, co pomaga mu dostosować strategię z wykorzystaniem parametrów stworzonych przez tradera;
 • egzekucja – faza faktycznego działania bota. Na tym etapie dokonuje transakcji.

Jak wykorzystać Boty tradingowe do zarabiania giełdzie?

W internecie można znaleźć wielu dostawców botów, więc wybranie dobrego i uczciwego czasami bywa naprawdę trudne. Takie platformy bowiem różnią się pod pewnymi względami, jak choćby udostępnionymi funkcjami czy rodzajem algorytmów. Niektórzy dostawcy prowadzą nieuczciwą działalność, zatem warto przetestować każdy system, zanim dokona się większego depozytu.

Choć samo korzystanie z platformy jest darmowe, to trzeba uiszczać zwykłe opłaty handlowe i depozytowe, a czasami też za prowadzenie konta. Trzeba zatem wziąć to wszystko pod uwagę przy planowaniu inwestycji.

Samo działanie bota nie jest zbyt skomplikowane, choć jego działania opierają się na zawiłych obliczeniach. Jego zadaniem jest też gromadzenia danych, przeprowadzanie analiz rynku i wykonywanie transakcji, które są najbardziej opłacalne dla tredera. Jednak nawet najlepsze algorytmy nie są w stanie zawsze przewidzieć wszystkich zmian kursu.

Boty tradingowe do inwestowania w Bitcoin

Wśród kryptowalut najbardziej znany jest Bitcoin stworzony przez Satoshi Nakomoto. Dzięki temu człowiekowi powstał sposób płatności, który jest wolny od nadzoru organów centralnych. Poza tym jego wartość rośnie z roku na tok. Warto zatem korzystać z tej kryptowaluty i inwestować w nią z pomocą botów.

 • Crypto engine to darmowe oprogramowanie, które umożliwia inwestowanie w kryptowaluty. Według twórców wystarczy zaledwie pół godzinny dziennie, by osiągać zyski liczone nawet w tysiącach złotych.
 • Crypto Boom jest połączeniem mentora oraz bota. Dzięki niemu można automatycznie realizować transakcje w chwili, gdy trader nie może zrobić tego samodzielnie. Podobnie jak poprzednik nie wymaga wiele czasu, a jednocześnie daje spore zyski.
 • Bitcoin Era jest przydatny początkującym traderom i nie wymaga zbyt dużej wiedzy w zakresie inwestowania na giełdzie. Posiada złożony, automatyczny algorytm, dzięki któremu można osiągnąć całkiem spore zyski na graniu na giełdzie
 • Bitcoin Time pozwala na usprawnienie i automatyzację procesu inwestowania w Bitcoin. Użytkownik musi wpierw wpłacić odpowiednio wysoką kwotę, która potem zostanie pomnożona przez działania bota. Jest bardzo skuteczny i był wielokrotnie nagradzany.
 • Immediate Edge posiada dobrze opracowaną strategię oraz oferuje wysokie prawdopodobieństwo dużego i szybkie zarobku.

Czy Boty tradingowe są legalne w Polsce?

Odpowiedź jest prosta: tak, są legalne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy broker zgadza sią na to, by były wykorzystywane na jego platformie. Z tego powodu dostawcy botów przeważnie współpracują z konkretnymi platformami, o czym można więcej poczytać na ich stronach.

Czy Boty tradingowe są bezpieczne i warto z nich korzystać?

Boty dają wiele korzyści. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do ludzi, podchodzą nieemocjonalnie do każdego zadania. To sprawia, że mogą zautomatyzować procesy, na które nie zdecydowali się ludzie ze względu na emocje. A to przyczynia się do zwiększenia prędkości przeprowadzanych transakcji. Ponadto boty wykonują dywersyfikację ryzyka. Jak widać, są one bardzo przydatne szczególnie w stresujących dla człowieka sytuacjach, gdzie wręcz wymagane jest zachowanie stalowych nerwów i cierpliwości. Mogą także skutecznie wspierać w margin tradingu.

Inną ich zaletą jest wielozadaniowość. Boty potrafią zajmować sie nawet 80 zadaniami jednocześnie, co sprawia, że są wydajniejsze od zwykłego człowieka. Ponadto działają szybciej. Na podstawie wpisanych danych dokonują prędkiej analizy rynku i tego, jaką operację opłaca się wykonać. I robią to o każdej porze dnia czy nocy.

Istotne jest odpowiednie ustawienie bota, jeśli chodzi o dostęp do publicznych i prywatnych kluczy API. Zostanie on udzielony tylko wtedy, gdy użytkownik wyrazi na to zgodę. Bot musi mieć bowiem dostęp do takich funkcji jak Handel czy Saldo, ale nie potrzebuje dostępu do funkcji Wypłać. Lepiej unikać tych botów, które proszę o dostęp do tej funkcji.

Z jakich Botów tradingowych warto korzystać?

Już wyżej zostało wspomnianych kilka botów tradingowych, które mogą być spokojnie wykorzystywane do handlu na giełdzie Bitcoin. Poza nimi warte uwagi są jeszcze:

 • Bitcoin Trader, który posiada duży wybór ustawień, bezpłatny software. Trafność jego algorytmy ocenia się na aż 87%. Do tego można skorzystać z bezpłatnego konta demo, by sprawdzić jego działania i możliwości.
 • Bitcoin Profit ma wysoką skuteczność i jest intuicyjny w obsłudze. W sieci można znaleźć wiele przewodników przeznaczonych dla mniej zaawansowanych użytkowników. Pozwala zaoszczędzić czas i sporo zarobić.
 • Bitoin Future jest jednym z bardziej docenianych botów. Użytkownik musi jedynie dostosować ustawienia do własnych preferencji, a cała reszta odbywa się całkowicie automatycznie. Wymaga jednak wpłaty 250 euro na depozyt.
 • Bitcoin Champion miał służyć zwykłym ludziom w zarabianiu na kryptowalutach. Po wprowadzeniu własnych ustawień można uruchomić automatyczny trading.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts