fbpx

Bobby Lee (ex-BTCC) wraca na rynek z nowym startupem

Założyciel pierwszej chińskiej giełdy, na której można było kupować bitcoiny, Bobby Lee, wraca na rynek i to z nowym projektem. Jest nim firma, która produkuje w pełni bezpieczne portfele na kryptowaluty!

Jak potwierdzono już w mediach społecznościowych, Bobby Lee, który sprzedał giełdę BTCC w 2018 roku, chce teraz wprowadzić na rynek portfele na kryptowaluty marki Ballet.

Wielki powrót

ballet Bobby LeePortfele Ballet są “urządzeniami” wielkości karty kredytowej, oferującymi przechowywanie Bitcoinów (BTC) i czternastu altcoinów, w tym Etheru (ETH), XRP i Litecoina (LTC). Kolejne osiemnaście walut zostanie dodanych wkrótce – stwierdza strona internetowa projektu.

Lee zaprezentował Ballet na konferencji CoinDesk Invest Asia 12 września i już zapisuje użytkowników do publicznego programu beta.

„Jest wielu ludzi, którzy przychodzą do mnie i mówią: Bobby, pomożesz mi przechowywać moje Bitcoiny?”

– powiedział Yahoo! Finanse o tym, dlaczego wszedł na ten sektor rynku.

„Można go [portfel] wykorzystać jako prezent lub po prostu przechowywać to w sejfie i ukryć gdzieś w domu. Jest to całkowicie offline, nie ma ryzyka hackowania”

– mówi Lee i dodaje:

„Po załadowaniu [karty] Bitcoinem, Litecoinem, Ethereum, to urządzenie ma wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do funduszy.”

Ballet przypomina CryptoSteel, który także pomaga w fizycznym przechowywaniu kluczy prywatnych.

Konkurencja

Urządzenie będzie konkurować o przestrzeń na rynku zdominowanym przez kilka znanych marek. Trezor, Ledger i KeepKey kontrolują większą część rynku portfeli sprzętowych dostępnych dla zwykłych użytkowników kryptowalut. Ich urządzenia jednak nie są dostarczane w formie karty.

Portfele sprzętowe pozwalają na lepszą ochronę funduszy, jeśli są używane prawidłowo, ale mimo tego niektórzy producenci napotykają krytykę dotyczącą ich standardów. W zeszłym roku eksperci atakowali np. Bitfi po tym, jak testerzy zauważyli, że portfele firmy można dość prosto zhakować. Urządzenia bronił w tym czasie sam John McAfee. Niestety samo Bitfi ostatecznie przyznało, że portfel jest podatny na ataki.

Jak oceniacie szanse Ballet na tym rynku? Czy firma będzie takim samym sukcesem jak BTCC i Bobby Lee powróci do mainstreamu rynku?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915