Blockstream i Square zbudują w USA kopalnię Bitcoinów

Górnictwo BTC jest w zasadzie w ciągłym ruchu. Na całym świecie są powoływane do życia następne inicjatywy i…

Górnictwo BTC jest w zasadzie w ciągłym ruchu. Na całym świecie są powoływane do życia następne inicjatywy i firmy. Square i Blockstream ogłosiły partnerstwo, którego celem jest zbudowanie w USA kopalni BTC, która jest oparta na energii odnawialnej.

Kopalnia BTC open-source będzie napędzana energią słoneczną

Startup, który kierowany jest przez Adama Back’a oraz firma, która świadczy usługi finansowe, kierowana przez Jacka Dorsey’a, stworzą kopalnię open-source’ową Bitcoina, która będzie napędzana energią słoneczną. Zostanie zbudowana na terenie kopalni Blockstream, która zlokalizowana będzie w Stanach Zjednoczonych.

Ich celem jest nic innego jak wymiana doświadczeń na temat ekonomii projektu oraz doświadczenia w samym rozwoju obiektu. Ponadto planują podnieść samą świadomość oraz pokazać, że górnictwo BTC oraz energia odnawialna mogą być katalizatorem przejścia na czystą energię.

Square zainwestuje pięć milionów dolarów, a Blockstream zapewni doświadczenie oraz infrastrukturę. Ostatecznie, będzie to nic innego jak Proof-of-Concept użyty do zademonstrowania, że wydobycie Bitcoina ekologicznego jest możliwe. Stąd właśnie wynika potrzebna przejrzystości w zasadzie w każdym szczególe. Chris Cook, który jest szefem działu górnictwa w Blockstream oraz CIO, powiedział, że wiele wydobywczych operacji na całym świecie polega już na energii odnawianej. Razem z firmą Square mają nadzieję, że otwarty oraz przejrzysty charakter tego projektu się stanie wzorem dla innych firm.

Bitcoin narzędzie do budowania zrównoważonej przyszłości

Kopalnia po wybudowaniu pozwoli innym uczestnikom na samą rozbudowę działalności. Firmy ją zaprojektują tak, aby skalowalna była i miała samą możliwość rozwoju w przyszłości. Jak widzimy na załączonym zapowiada się bardzo ciekawie. Możemy liczyć w przyszłości na naprawdę ciekawe rozwiązania, które już niedługo mogą zmienić rynek kryptowalut i to o 180 stopni.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts