fbpx

3 branże, które blockchain może zmienić na lepsze

Blockchain to przełomowa technologia, której zastosowania są dostrzegane przez kolejne globalne korporacje. Oferuje nowe możliwości, które mogą pomóc zarówno przedsiębiorcom, jak i ich klientom. W tym artykule wymienimy 3, spośród wielu sektorów, które już w tej chwili wdrażają nowe rozwiązania oparte o blockchain.

Transfer pieniędzy

Kiedyś wysyłanie pieniędzy za granicę było długim i złożonym procesem, który trwał kilka dni. To długi czas, biorąc pod uwagę realia współczesnego rynku, na którym szybkość działania jest kluczowa. Konkurencja rośnie, a firmy muszą nieustannie polepszać jakość obsługi swoich klientów, aby przetrwać.

Banki korzystają z wielu pośredników, co zwiększa koszty przelewu pieniędzy. Blockchain korzysta z kryptografii, aby automatycznie zweryfikować tożsamość użytkowników. Umożliwia realizację transakcji w ciągu kilku sekund. Daje jednocześnie możliwość wyeliminowania pośredników i związanych z nimi kosztów.

Blockchain ogranicza również ryzyko ataków hakerskich, utrudniając penetrację systemu. Nie występuje tu jeden, centralny punkt, który może być wykorzystany przez cyberprzestępców. Wszystko odbywa się w cyfrowej księdze, działającej według z góry określonego, niezmiennego algorytmu. Zapobiega to wprowadzaniu fałszywych danych. Każdy blok posiada hash kryptograficzny, znacznik czasu i dane transakcji. Dane w tym systemie są bezpieczne i niepodatne na zmiany.

Nieruchomości

Zakup domu to jedna z największych inwestycji, jaką podejmuje większość ludzi w ciągu swojego życia. Niestety, transakcje na rynku nieruchomości są drogie, skomplikowane i czasochłonne. Dodając do tego całą biurokrację i inspekcje, stwarza to blokadę dla ogromnej liczby potencjalnych klientów i sprzedawców.

Blockchain umożliwia sprawną weryfikację finansową wszystkich transakcji na rynku nieruchomości oraz eliminuje ryzyko i oszustwa. Rozproszona baza danych zwiększa autentyczność i eliminuje osoby trzecie z procesu weryfikacji. Łańcuch bloków oferuje odporną bazę danych, w której tworzone są cyfrowe certyfikaty, niemożliwe do sfałszowania. Oznacza to m.in., że oszuści nie mogą sprzedawać nieruchomości, których nie posiadają.

Cyfrowy identyfikator własności umożliwi sprawną realizację formalności związanych z hipoteką i przeniesieniem prawa własności. Historia kredytowa i płace mogą być weryfikowane natychmiastowo, eliminując konieczność odwiedzania banków, agentów nieruchomości i prawników.

Blockchain może usprawnić skomplikowaną procedurę kupowania domu, dzięki bezpiecznym i wydajnym metodom płatności oraz możliwości szybkiej weryfikacji stron transakcji.

Opieka zdrowotna

Blockchain oferuje również konkretne rozwiązania problemów, które dotykają obecnego systemu opieki zdrowotnej. Bezpieczne udostępnianie informacji medycznych, zapewni pracownikom służby zdrowia efektywny sposób weryfikacji danych.

Blockchain zapewni m.in. efektywny sposób wdrażania standardów postępowania w obszarze ubezpieczeń i udostępniania danych medycznych.

Zdecentralizowany rejestr przechowuje wszystkie dokumenty pacjentów w formie bloków danych. Każde urządzenie posiadające dostęp do systemu, ma kopię tego bloku, a informacje są zabezpieczone przed manipulacją. Płynna wymiana informacji o pacjentach wśród pracowników służby zdrowia umożliwi precyzyjne diagnozowanie oraz skuteczne leczenie.

Blockchain stwarza również możliwość śledzenia oryginalności leków i eliminowania podróbek. Po wysłaniu partii towaru przez firmę famaceutyczną, dane mogą zostać przesyłane do sieci blockchain. Z uwagi na fakt, że zapisy są tu niezmienne, łatwiej jest nadzorować całą drogę produktu – od fabryki, aż po półki w aptekach.

Podsumowanie

Blockchain przenosi zaufanie i wiarygodność z pośredników do bezpiecznego, cyfrowego systemu. Istnieją sektory, które traktują bezpieczeństwo jako priorytet i są gotowe dokonać wielomilionowych inwestycji, aby je wzmocnić. Łańcuch bloków jest również odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy chcą otrzymać pożądany produkt szybko, sprawnie i w wysokiej jakości. Właśnie dlatego globalne korporacje już pracują nad wdrożeniem tej technologii w swoich systemach.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98