fbpx

Blockchain w E-commerce – jak skorzystają na tym klienci i sprzedawcy?

Pierwsze formy E-commerce pojawiły się już pod koniec lat 70., jednak prawdziwy rozwój tej branży nastąpił wraz z początkami internetu. Z biegiem lat na koncepcję sprzedaży internetowej duży wpływ miał rozwój technologii. Jedną z tych technologii jest Blockchain. Przez wielu ekspertów uważany jest za rewolucję, która może zmienić tę branżę jeszcze bardziej, niż uczynił to internet ponad 20 lat temu. Od eliminacji pośredników do usprawniania procesów na wszystkich poziomach, Blockchain ma wiele do zaoferowania.

Jakie wyzwania stoją przed branżą E-commerce?

  • E-commerce to branża bardzo konkurencyjna, dlatego przedsiębiorcy muszą stosować inteligentne modele biznesowe i technologie, aby liczyć się na rynku.
  • Tradycyjny model biznesowy wiąże się z pośrednikami, którzy pobierają prowizje, przekładające się na ostateczny koszt produktów i usług.
  • Ochrona klientów to temat, który staje się coraz bardziej istotny. Sprzedawcy muszą obecnie inwestować dużo czasu i środków finansowych, aby odpowiednio zabezpieczać dane transakcyjne.
  • E-commerce wiąże się z zarządzaniem płatnościami, logistyką i wieloma innymi obszarami. Efektywne zarządzanie tymi operacjami jest istotnym wyzwaniem dla branży.
  • Wymagania klientów wciąż rosną. Oczekują korzystnych cen i sprawnej przesyłki zamawianych przedmiotów, co staje się dla sprzedawców coraz większym wyzwaniem. Aby im sprostać muszą wdrażać w swoich przedsiębiorstwach nowe technologie usprawniające cały proces.

Obecne wyzwania branży E-commerce przytłaczają sprzedawców, w związku z czym każde usprawnienie jest na wagę złota. Z pomocą przychodzi Blockchain – zdecentralizowany system, który może pomóc sprostać wszystkim wymienionym wyżej wyzwaniom.

Blockchain będzie siłą napędową e-handlu

Branża e-commerce wywarła niewątpliwie pozytywny wpływ na globalną ekonomię, jednak wciąż jest tu wiele do poprawy. Przez wiele lat, ludzie z tej branży poszukiwali właściwego rozwiązania technologicznego. Wszystko wskazuje, że Blockchain jest dobrą odpowiedzią na potrzeby rynku, oferując istotne korzyści, zarówno dla klientów jak i sprzedawców.

Zwiększona wydajność operacyjna

Dzięki zdecentralizowanemu modelowi, Blockchain jest w stanie usprawnić działanie systemów handlowych i zwiększyć wydajność realizacji zamówień. Smart kontrakty mogą wyeliminować konieczność korzystania z pośredników, poprawiając logistykę i szybkość realizacji płatności. Technologia usprawnia również obieg dokumentów.

Zaufanie i przejrzystość

Kolejną istotną zaletą handlu elektronicznego opartego o Blockchain jest przejrzystość transakcji, która sprzyja zaufaniu klientów. Każda transakcja jest rejestrowana i nie może być modyfikowana. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa, transparentność i większą szybkość przetwarzania, a także sprawniejszą identyfikację.

Optymalizacja kosztów

Sprzedawcy w e-commerce mogą polegać na kryptowalutach, które są opłacalnym cyfrowym podejściem do płatności. Niektóre kryptowaluty pozwalają na transfer środków bez prowizji, przy czym odbywa się to błyskawicznie. Przedsiębiorca na innym kontynencie, który zdecyduje się na akceptację kryptowalut, może otrzymać należne środki w ciągu kilku sekund. Klient dzięki temu szybciej otrzyma swoje zamówienie.

Bezpieczeństwo danych

Nawet najlepiej zaszyfrowane systemy, niezależnie czy działają na centralnym serwerze, czy są oparte o chmurę obliczeniową, mogą zostać zhakowane. Technologia Blockchain zapewnia zdecentralizowany system, który jest praktycznie niemożliwy do zhakowania. Ewentualne próby włamania do takich systemów wiążą się z koniecznością użycia ogromnej mocy obliczeniowej, przez co nie dość, że jest to bardzo trudne, to staje się również nieopłacalne dla hakerów.

Polski projekt Aligato wprowadza E-commerce w nowy wymiar dzięki blockchainowi

Jak widzimy, technologia Blockchain nie tylko oferuje korzyści dla branży e-commerce, ale staje się koniecznością dla przedsiębiorców. Polski projekt Aligato, który aktualnie prowadzi swoje ICO ma szansę stać się pionierem we wdrażaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań blockchainowych, które pomogą zarówno sprzedawcom, jak i dokonującym zakupów.

Zespół Aligato łączy doświadczenia z rynku e-commerce z wiedzą dotyczącą zdecentralizowanych technologii. Twórcy projektu dostrzegli braki obecnych platform handlowych i zaczęli prace nad swoim rozwiązaniem. Oprócz usprawnienia logistyki i poprawy bezpieczeństwa płatności, firma tworzy cały ekosystem handlowy, który niebawem może być wyznacznikiem dobrych wzorców dla całej branży.

Aligato przewiduje m.in. implementację rozwiązań takich jak:

Drony dostawcze – umożliwią dostarczenie przesyłek do 100 kg pod drzwi zamawiającego;

Sztuczna inteligencja – pozwoli usprawnić system zarządzania, obsługi klienta oraz logistykę;

Pay via Eye – opcja błyskawicznych i bezpiecznych płatności za pomocą skanu tęczówki oka

Wszystkich, którzy są zainteresowani praktycznym zastosowaniem Blockchaina w e-commerce, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o projekcie Aligato, który ma potencjał stać się mocnym graczem w tym obszarze. Na tym etapie możesz mieć swój udział w powstawaniu tego projektu i dodatkowo na tym skorzystać.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44