fbpx

Chiński gigant JD.com wykorzysta blockchain do budowy Smart City

Oddział chińskiego giganta handlu elektronicznego JD.com, JD Finance, utworzył instytut badań ds. Smart City w swojej głównej siedzibie w Nanjing w Chinach.

Jingdong Group (JD.com) to chińska firma zajmująca się handlem elektronicznym, która koncentruje się na nowych technologiach. Ich rozwiązania skupiają się głównie na obszarze e-commerce, logistyce oraz finansach. Utworzenie instytutu badawczego ds. Smart City ma na celu ułatwienie rozwoju “inteligentnego miasta” przy użyciu technologii blockchain, sztucznej inteligencji (AI) oraz Big Data.

Siedziba firmy w Nanjing będzie miała wpływ na cały region wschodnich Chin. Władze firmy mają na celu obniżenie kosztów rozwoju branży i zwiększenie wydajności prowadzonych działań. Z udostępnionych 28 września informacji wynika, że priorytetami dla firmy są obecnie:

“Zaawansowane inteligentne rozwiązania w przestrzeni miejskiej, transporcie, planowaniu, gospodarce energetycznej, handlu, bezpieczeństwie, opiece zdrowotnej oraz cyfrowej administracji.”

JD.com stosuje technologię blockchain w różnych aspektach swojej działalności. Począwszy od logistyki i łańcucha dostaw, po emisję papierów wartościowych opartych na aktywach działających w sieci blockchain.

Blockchain coraz bardziej przystępny do wdrożenia

W sierpniu JD.com przedstawiło swoją nową platformę Blockchain-as-a-Service (BaaS). Nowe narzędzie, o nazwie JD Blockchain Open Platform, ma pozwolić firmom budować, hostować i wdrażać rozwiązania w oparciu o blockchain bez potrzeby rozwijania technologii od zera.

W zeszłym miesiącu chiński koncern prowadzący działalność w zakresie ubezpieczeń, usług bankowych i finansowych oraz jedna z największych na świecie grup towarzystw ubezpieczeniowych, Ping An Insurance, opublikowała “Whitepaper dla inteligentnych miast”. Dokument ma pomóc rządowi w stworzeniu nowego modelu zarządzania, którym jest “miasto jako usługa”.

Warto zauważyć, że Smart City jest globalnym trendem, który dynamicznie rozwija się również w Polsce. Co ważne, technologia blockchain odgrywa w tym obszarze istotną rolę. Od zapisu dokumentów w zdecentralizowanej sieci, po rozwiązania związane z Internet of Things (internetem rzeczy), istnieje wiele możliwych implementacji. Zainteresowanym polecamy zapoznać się z raportem opublikowanym przez organizatorów Światowego Forum Ekonomicznego, w którym wymienionych jest wiele praktycznych zastosowań łańcucha bloków.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396