fbpx

„Blockchain nie jest bańką, Bitcoin jest bańką”

Założyciel Alibaby, notabene trzecia najbogatsza osoba w Chinach, Jack Ma, to kolejna osoba, która widzi przyszłość w blockchainie, ale nie w Bitcoinie.

Podczas zakończonego niedawno Światowego Kongresu Inteligencji (World Intelligence Congress) w Tianjin, Ma wyjawił, że skupia się wyłącznie na wykorzystaniu blockchaina:

„Blockchain to ostatnio modne słowo. Wyjaśnijmy to sobie: blockchain nie jest bańką, Bitcoin jest bańką. Bitcoin to zaledwie jedno z wielu zastosowań blockchaina. W Alibabie blockchain musi być rozwiązaniem problemu prywatności i bezpieczeństwa w dzisiejszym cyfrowym świecie”.

Założyciel Alibaby powiedział również, że blockchain jest prawdziwym technologicznym przełomem, który doprowadzi do zbliżającej się cyfrowej rewolucji. Według niego technologia stojąca za kryptowalutami ma ogromny potencjał i może zostać wykorzystana w wielu dziedzinach.
Wyjawił również, że jego firma bada różne zastosowania tej technologii. Alibaba inwestuje w rozwiązania oparte o łańcuch bloków z zakresu prywatności i bezpieczeństwa danych. Do tego stopnia, że może pochwalić się największą na świecie liczbą patentów związanych z blockchainem.

Ma nie podoba się jednak, jak ludzie postrzegają tę technologię. Według niego zbyt wiele osób patrzy na blockchain jak na maszynkę do robienia pieniędzy, a nie do rozwijania wartościowych rozwiązań. Podkreślił, że należy skupić się na usprawnieniu światowego procesu biznesowego, a nie na traktowaniu tej technologii jako kopalni złota.

Gdy zeszło na temat Bitcoina, Ma określił go po prostu mianem „bańki”. W przeszłości założyciel Alibaby wykazał już brak zainteresowania Bitcoinem. Wcześniej przyznał nawet, że niewiele wie o kryptowalutach i woli skupić się na blockchainie. Większość działań firmy w tym obszarze dotyczy handlu online i protokołów pomocy publicznej. W 2016 roku Alibaba opracowała pocztę e-mail opartą o blockchain, a rok później nawiązała współpracę z PwC w celu stworzenia infrastruktury do śledzenia produktów spożywczych w łańcuchu dostaw.

Ostatnia wypowiedź Jacka Ma stawia go obok takich osób jak Warren Buffett, Charlie Munger czy Bill Gates. Wszyscy oni nie przepadają za kryptowalutami, ale entuzjastycznym okiem spoglądają na technologię, która leży u ich podstawy.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930