fbpx

Szwajcarski bank otwiera się na blockchain i… zyskuje w parę dni 400 klientów

Szwajcarski bank Maerki Baumann zyskał ponoć nawet ponad 400 nowych klientów po tym jak ogłosił, że chce skorzystać z możliwości technologii blockchain. Informuje o tym dzisiaj Swiss Info.

Ponoć bank z siedzibą w Zurychu zdecydował się na wdrożenie rozwiązań opartych na technologii blockchain w celu ożywienia swojej działalności.

Technologia blockchain a Maerki Baumann

W wywiadzie dla Swiss Info Stephen Zwahlen, CEO Maerki Baumann, powiedział, że ujawnienie przez bank faktu, że firma wystartuje ze swoim projektem związanym z nową technologią i kryptowalutami doprowadziło do istnego szaleństwa w gronie klientów i inwestorów:

„W naszym tradycyjnym biznesie zazwyczaj musimy biec za każdym klientem. Klienci rzadko […] pukają sami do naszych drzwi. Nagle mieliśmy 400 osób chcących z nami porozmawiać. Byli to dokładnie ludzie, do których nie mogliśmy uzyskać dostępu przez 10 lat […], zwykle mieli od 30 do 40 lat, byli bardzo dobrze wykształceni i mieli przedsiębiorczy sposób myślenia”.

blockchainZwahlen dodał, że Maerki Baumann ma „ambicje, aby stać się prywatnym bankiem na szwajcarskim rynku kryptograficznym”, podkreślając, że wsparcie bankowe dla rodzącej się branży pozostaje w tym kraju trudną kwestią.

„Nie może być tak, że innowacyjne szwajcarskie firmy muszą udać się do Liechtensteinu po usługi bankowości korporacyjnej. Wiele z nich stanowi doskonałą okazję do dalszego rozwoju naszego centrum finansowego”

– powiedział.

Początkowym celem Maerki Baumann – zatwierdzonym przez zarząd w marcu – będzie oferowanie kont biznesowych i porad dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność i oferujących blockchainowe tokeny. Do początku 2020 r. ma jednak dojść do formalnego nawiązania partnerstwa ze specjalistami od kryptografii w celu wdrożenia zewnętrznych usług przechowywania i handlowania Bitcoinami (BTC) i innymi aktywami cyfrowymi.

Trzecim etapem planu Maerki Baumann będzie świadczenie usług doradczych i dot. zarządzania aktywami dla klientów bankowości prywatnej, którzy chcą inwestować w nowe aktywa kryptograficzne, takie jak np. stokenizowane akcje.

Zwahlen spodziewa się dużego popytu i korzyści płynących z tego nowego obszaru. Podkreśla, że widzi w tym wszystkim ogromną szansę dla banku.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298