fbpx

Blockchain w rolnictwie i dostawach żywności będzie wart 430 mln USD do 2023 roku

Według nowego raportu rozwiązania oparte o blockchain w sektorze rolniczym i łańcuchach dostaw żywności będą warte ponad 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Raport pod nazwą “Blockchain: Prognoza rynku rolnictwa do 2023 roku” przygotowany przez Reportlinker, opublikowany w tym tygodniu, przewiduje wzrost sektora z obecnej wartości 60,8 mln USD do 429,7 mln USD. Wzrost ten ma nastąpić w ciągu kolejnych pięciu lat i oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 47,8 %.

“Technologia Blockchain rewolucjonizuje sektory żywności i rolnictwa, zwiększając możliwości decyzyjne organizacji. Oczekuje się, że rynek blockchain będzie rósł dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na przejrzystość łańcucha dostaw w obszarze rolnictwa i żywności” – głosi komunikat prasowy.

Blockchain to realne oszczędności dla firm

Kolejne media donoszą, że najwięksi giganci żywności na całym świecie eksperymentują z rozwiązaniami opartymi o blockchain. Technologia łańcucha bloków pozwoli zaoszczędzić korporacjom znaczące środki finansowe. Z informacji opublikowanych przez IBM, wynika, że po wdrożeniu blockchaina w łańcuchu dostaw w firmie Maersk, udało się zaoszczędzić ok. 10% kosztów operacyjnych.

Interesującym case study jest również przykład holenderskiej sieci supermarketów Albert Heijn, która wykorzystuje technologię do nadzoru produkcji soku pomarańczowego.

Idąc dalej, przytoczony raport jasno wskazuje, że blockchain może pomóc w walce z pojawiającymi się trudnościami branży spożywczej, takimi jak fałszowanie żywności. Jest to powszechny problem, będący przyczyną strat producentów oryginalnych, dobrej jakości produktów.

“Szacuje się, że przypadki oszustw w branży spożywczej kosztują rocznie 49 miliardów USD w globalnym przemyśle spożywczym.” – wynika z danych z badania przeprowadzonego w 2014 r. przez Stowarzyszenie Producentów Żywności w USA.

Warto zauważyć, że ta sytuacja doprowadziła do wzrostu świadomości i wymagań wśród konsumentów. Przyczyni się to dodatkowo do rozwoju technologii blockchain w rolnictwie i na rynku łańcucha dostaw żywności.

Rolnictwo i dostawy żywności to tylko jeden z obszarów, w których zdecentralizowana technologia znajduje zastosowanie. W tym samym okresie, czyli do 2023 roku, rozwiązania oparte o blockchain w branży telekomunikacyjnej mają osiągnąć wartość niemal 1 miliarda USD.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886