fbpx

Blackmoon będzie współpracowało z Telegram

Zarejestrowana na Kajmanach giełda kryptowalut Blackmoon planuje pozwolić swoim klientom na zakup tokenów Gram Telegramu. Wszystko we współpracy ze szwajcarskim depozytariuszem Gram Vault.

Według doniesień Finance Magnates z 10 września Blackmoon – który został założony jako tradycyjny dostawca produktów finansowych przed uruchomieniem usług handlu kryptograficznego – planuje zwiększyć swoją płynność, umożliwiając użytkownikom kupowanie tokenów Gram za pomocą kart bankowych.

Gram na Blackmoon

Współpraca między dwoma podmiotami oznacza zatem, że tokeny Gram zostaną przeniesione bezpośrednio z Gram Vault na giełdę, zapewniając “natychmiastową i znaczną płynność inwestorom”, jak twierdzą partnerzy.

Przed ogłoszeniem ze strony Blackmoon, także japońska giełda kryptowalut Liquid stwierdziła, że będzie zajmowała się handlem Gram. Jednak to obwieszczenie zostało później zakwestionowane przez źródła związane z Telegramem.

Kiedy start projektu?

telegramOstatnie doniesienia wskazują na to, że Telegram jest już na dobrej drodze do uruchomienia swojej kryptowaluty Gram, co może mieć miejsce w październiku, po przeprowadzeniu planowanych, publicznych testów sieci Telegram Open Network (TON). Te ostatnie ponoć już trwają.

Jeśli Telegram dotrzyma terminów, będzie pierwszą mainstreamową kryptowalutą świata. Wyprzedzi tym samym zarówno Librę Facebooka, której powstanie hamują problemy regulacyjne ze strony władz USA, jak i cyfrową walutę Chin, nad krótką bank centralny Państwa Środka pracuje od pięciu lat, ale nadal nie sfinalizował swoich działań. W tym ostatnim przypadku w ostatnim czasie poznaliśmy tylko parę kwestii technologicznych, ale nadal nie znamy konkretnych dat i terminów.

Sieć Telegram ma być kompatybilna z Ethereum. Ma być to możliwe za pomocą funkcjonalności zwanej Solidity Compiler, dzięki czemu zdecentralizowane aplikacje napisane pod Ethereum będzie można uruchamiać na TON. W tej kwestii wypowiedział się dyrektor zarządzający TON Labs – Alexander Filatov:

„To była najprawdopodobniej najtrudniejsza cześć. Dzięki niej członkowie społeczności Ethereum posiadający zaawansowane umiejętności, będą mogli uruchomić wszystko co napisali pod Ethereum na TON.”

Telegram został założony przez braci Nikolaia i Pavla Durovów w 2013 r. Platforma obsługuje dziś aż ponad 300 milionów użytkowników.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915