fbpx

Bittrex kupuje udziały w maltańskiej firmie Blockchain

Bittrex, jedna z największych giełd kryptowalut na rynku, właśnie kupiła udziały w maltańskiej firmie zajmującej się blockchainem o nazwie Palladium. Ogłoszenie miało miejsce 2 września na portalu Times of Malta.

Amerykańska giełda kupiła udział w wysokości 10% maltańskiej firmy blockchain – Palladium.

“Cieszymy się, że mamy możliwość działania z globalnym graczem. Inwestycja Bittrex w Palladium jest potwierdzeniem słusznych decyzji Malty, które pozwalają jej by stać na czele regulacji technologii blockchain” – powiedział Paolo Catalfamo, założyciel i prezes Palladium.

Przed inwestycją giełdy Bittrex, 85% Palladium było utrzymywane przez bankową spółkę holdingową Investar Holding, a 15% posiadała platforma bukmacherska eSports Unikrn. Ponieważ nie było żadnych oficjalnych oświadczeń dotyczących nabycia udziałów, wciąż nie wiadomo, czy obie spółki sprzedały część swoich udziałów giełdzie Bittrex, czy może zostało to inaczej zorganizowane.

Palladium ICCO

W lipcu, o firmie Palladium było stosunkowo głośno. Różne media promowały pierwsze w historii Initial Convertible Coin Offering(ICCO) przy którym właśnie pomagają Bittrex i Unikrna. ICCO sprzedaje wymienialne tokeny(to nie tylko zwykłe tokeny, jak to jest w przypadku ICO). Są dosyć specyficzne ponieważ umożliwiają użytkownikom konwersję tokenów na akcje spółki po upływie trzech lat od daty wystawienia.

Według oficjalnego komunikatu ogłoszonego w lipcu, ICCO Palladium ma trwać do końca września i ma docelowo zebrać 150 milionów euro. Około połowa z uzyskanych funduszy zostanie przeznaczona na zakup pakietu kontrolnego w banku z siedzibą w Europie.

Palladium planuje stać się “pierwszą regulowaną ujednoliconą platformą”, która będzie obsługiwać zarówno bankową wymianę fiatów oraz kryptowalut. Ma zamiar umożliwić swoim użytkownikom dokonywanie transakcji, płatności kryptowalutowych oraz dać możliwość tradingu na jednej platformie.

Ten rok okazuje się bardzo owocny dla Malty i rozwoju blockchaina. W lipcu parlament kraju zatwierdził trzy projekty ustaw dotyczące kryptowalut i technologii blockchain. Polska giełda Bitbay zawiesiła swoją działalność w Polsce i przeniosła się właśnie na Maltę. Co ciekawe, giełda Binance również założyła tam konta, przypadek?

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930