fbpx

Bitstamp sprzedane belgijskiej firmie inwestycyjnej

Bitstamp sprzedane belgijskiej firmie inwestycyjnej – NXMH – za niepodaną do publicznej wiadomości kwotę. CEO Bitstampa zostawił dla siebie 10% udziałów, podczas gdy nowi właściciele będą posiadali zdecydowaną większość – 80% udziałów spółki. 

Jak podaje CEO w komunikacie prasowym:

“Dziś, z przyjemnością ogłaszam, że Bitstamp został zakupiony przez Belgijską firmę inwestycyjną NXMH. Bitstamp dostawał regularne oferty wykupu już od długiego czasu. Powodem, dla którego w końcu zdecydowaliśmy się na sprzedaż było połączenie jakości kupca oraz oferty, wraz z faktem, że branża jest w punkcie, w którym konsolidacja ma sens. Głównym czynnikiem zgody na przejęcie było to, że misja, przywództwo i wizja firmy pozostaną takie same.”

W momencie przejęcia giełda miała 3 mln użytkowników oraz wsparcie od Pantera Capital Management.

Korbit, a teraz i Bitstamp zarządzane przez NXC

Jak mówi Nejc Kodrič, CEO giełdy, umowa przejęcia została podpisana 25 października. Nowi właściciele zarządzają aktywami o wartości 2 mld dolarów i są odpowiedzialnym za Europę ramieniem NXC. NXC to przedsiębiorcy skupieni wokół technologii rozwijających się. Oprócz Bitstampa, są oni właścicielami południowokoreańskiej giełdy kryptowalut Korbit. Oprócz dziennego obrotu na wysokim poziomie, giełda Korbit jest również znana z tego, że jako pierwsza południowokoreańska giełda zaoferowała parę wymiany Bitcoina z Wonem południowokoreańskim (BTC/KRW).

“Sprzedaż nie była planowana. Nie było żadnej aktywnej oferty oraz konkretnych nabywców. W ostatnim roku, dynamiczna i żywiołowa branża rozbłysnęła swoim potencjałem, przykuwając na siebie wzrok kupców innych branż. Od połowy zeszłego roku, potencjalni kupcy nieustanie składali nam oferty wykupu”.

Giełdy Bitstam i Korbit będą działały niezależnie. Było to jednym z powodów, dla których Nejc Kodrič zgodził się na przejęcie Bitstampa przez firmę z Korei Południowej. Do aktualnych strategii giełdy, należy ustanowienie większej ilości współprac z bankami z różnych krajów. Celem jest stworzenie rozwiniętej infrastruktury bankowej. Strategia oraz wizja generalna Bitstampa pozostaje bez zmian.

Giełda Bitstamp działa od 2011 roku i szybko zyskała popularność po włamaniu na Mt. Gox. Aktualnie Bitstamp notuje dzienne obroty na poziomie 60 mln dolarów, co stawia go w pierwszej 30 giełd kryptowalut o największym dziennym obrocie. Na pierwszy miejscu, niezłomnie Binance.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633