fbpx

BitPay dodaje Ethereum do swojej usługi

BitPay, jedna z najstarszych usług umożliwiających płatności Bitcoinem w sklepach, planuje teraz otworzyć się na Ethereum (ETH). O planach poinformowano na Twitterze firmy.

Ten ruch, potencjalnie dywersyfikujący płatności w kryptowalutach, wywołał niechęć u WhalePanda, znanego twitterowicza w środowisku BTC. Nazwał ten ruch formą „desperacji”:

“Desperacja. Muszą przeżywać naprawdę trudny okres… co jest zrozumiałe, ponieważ nie obsługują nawet zwykłych płatności Bitcoinem i wymagają KYC.”

BitPay w ogniu krytyki

BitPay jest krytykowany od lat i napotyka wiele problemów z dostarczaniem płatności w BTC kupcom. Era wysokich opłat w 2017 r. doprowadziła do tego, że wielu klientów firmy zrezygnowało z jej usługi. Może stąd pomysł na ETH?

Ostatnio firma musiała spełnić wymogi dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, wymaga więc teraz od klientów przejścia procedury KYC przy każdym zakupie powyżej 1000 USD. BitPay również zaczął ograniczał płatności w BTC. Pojawiły się nawet plotki o tym, że firma blokowała wysyłanie kryptowalut dla osób, które protestują w Hongkongu przeciwko zmianom w prawie dot. deportacji do Chin. To jawnie sprzeczne z ideą w pełni wolnych “przelewów”, która tkwi w rdzeniu Bitcoina i blockchaina.

Ethereum

Obecnie ETH jest coinem powszechnie akceptowanym na rynku płatności kryptowalutami i występuje na zdecydowanej większości giełd. Problem polega tylko na tym, że BitPay decyduje się na taki krok w sytuacji, gdy sieć Ethereum jest dość przeciążona. W skutek tego i tu rosną opłaty transakcyjne, tak jak w 2017 r. w sieci BTC.

Procesor płatności uważa jednak, że ETH jest „kolejnym logicznym wyborem”.

„BitPay konsekwentnie przoduje w używaniu kryptowalut do rozwiązywania rzeczywistych problemów i oferuje naszym globalnym klientom najlepsze opcje akceptowania i płacenia za pomocą wielu aktywów typu blockchain”

– powiedział Stephen Pair, CEO BitPay w swoim oświadczeniu.

„Jako jedna z największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej i jedna z tysięcy firm, Ethereum jest kolejnym logicznym wyborem”

– dodał.

W odpowiedzi na to wyróżnienie cena ETH dobiła już do ok. 200 USD z jeden token.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868