fbpx

Rynek Bitomatów, czyli automatów do kupna i sprzedaży BTC – krótka analiza branży

Przewiduje się, że rynek Bitomatów ma wzrosnąć aż do wartości 145 mln $ do roku 2023. Prognozuje się, że z roku na rok przychody w tej branży będą rosły o 54,7 % w odniesieniu do roku poprzedniego.

Zgodnie z raportem opublikowanym przez ResearchandMarkets, rynek Bitomatów, na przestrzeni najbliższych lat czekają znaczące wzrosty. Na dzień dzisiejszy rynek ten notuje przychody w wysokości 16.3 mln $ rocznie. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Coin ATM Radar, obecnie na całym świecie stoi 3,692 automatów przeznaczonych do kupna i sprzedaży BTC. Znajdują się one w 75 krajach. W maju roku 2018 na całym świecie została przekroczona liczba 3,000 Bitomatów.

Zgodnie z raportem ResearchandMarkets, Bitomaty umożliwiające zarówno kupno jak i sprzedaż kryptowalut za pomocą walut fiat będą rozwijały się szybciej (będą miały coraz większy, proporcjonalny udział w rynku Bitomatów) niż Bitomaty jednostronne – pozwalające jedynie kupić kryptowaluty. Powód jest prosty – więcej możliwości dla klienta.

Dotychczasowe dane, jasno jednak pokazują, że na razie rynek jest zdominowany przez Bitomaty jednostronne, które stanowią obecnie 62.5% wszystkich krypto-automatów. Wynika stąd, że Bitomaty dwustronne (dające możliwość kupna i sprzedaży) stanowią 37.5% rynku. Najwięcej maszyn znajduje się w stanach zjednoczonych, gdzie obecnie jest ich już ponad 2,000.

Inne przesłanki

Raport wskazuje, że najszybciej rynek Bitomatów rozwija się na terenie USA, Niemiec oraz Japonii, ze względu na stale rosnącą adopcje kryptowalut na terenie tych państw. Do roku 2023 Ameryka Północna powinna utrzymać status największego rynku Bitomatów na świecie.

Mimo, że raport zakłada pokaźny rozwój branży Bitomatów to zwraca również uwagę na to, że niepewność co do regulacji w sprawie kryptowalut będzie hamować rozwój rynku w niektórych regionach. W raporcie możemy przeczytać, że:

“Niepewny status regulacji w sprawie kryptowalut, oraz brak świadomości i zrozumienie technicznego kryptowalut, ogranicza potencjał rozwoju rynku Bitomatów zarówno dla producentów jak i operatorów maszyn. Ponadto, na graczy chcących zdominować ten rynek, czekają jeszcze takie wyzwania, jak rozwiązanie wszystkich kwestii dotyczących bezpieczeństwa korzystania z maszyn oraz związanych z tym procedur (takich jak polityka prywatności czy KYC)”.

Dla przykładu, kilka dni temu w Rosji zostało skonfiskowanych 22 Bitomatów.

Podsumowanie

Raport nie poświęca wiele tekstu na zbadanie kwestii dotyczących bezpieczeństwa Bitomatów. Podczas gdy w internecie można znaleźć oferty kupna/ sprzedaży specjalnego malware do Bitomatów. Ten artykuł przygotowany prze firmę zajmującą się cyber-bezpieczeństwem, podaje przykład oferty sprzedaży takiego nielegalnego oprogramowania, które możemy kupić za 25,000$. Malware jest w pakiecie z gotową do użytku kartą płatniczą, której możemy bez trudu użyć w Bitomacie.

Niestety, wraz z rozwojem branży widzimy wzrost liczby przestępstw związanych z tą branżą. Miejmy nadzieję, że wraz z postępem będzie kładziony coraz większy nacisk na cyberbezpieczeństwo nie tyle samych walut cyfrowych, które są relatywnie bezpieczne, lecz całego osprzętu (portfeli, kart, giełd czy Bitomatów) wykorzystywanego do ich użytkowania.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44