fbpx

Bitmain będzie miał większe IPO niż Facebook (Top 10 na świecie)

Bitmain Technologies, Ltd. zamierza wystartować ze swoją pierwszą ofertą publiczną (IPO). IPO Bitmain szacowane jest na 18 mld $, z kapitalizacją rynkową rzędu 40-50 mld USD. Na Hong Kong Stock Exchange mają pojawić się pod koniec 4 kwartału 2018 lub na początku roku 2019

Bitmain zakończył rundę finansowania pre-IPO 23 lipca. Udało im się zebrać 1 mld$ z ewaluacją rzędu 15 mld $. Gdyby IPO Bitmain faktycznie zebrało 18 mld$ to plasowałoby się wyżej niż IPO Facebook’a i zajęło miejsce w top 10 IPO na świecie.

Skąd taka wycena? Wystarczy, że spojrzymy na wykres przedstawiający zarobki Bitmaina ma przestrzeni lat 2016-2018. Na przestrzeni tych lat Bitmain zarobił 3.2 mld USD. W roku 2017 dochód firmy wyniósł 1.1 mld $. W pierwszym kwartale roku 2018 Bitmain zarobił 2 mld $, co już teraz znacznie wykracza poza wyniki osiągnięte w poprzednich latach. Szacuje się, że w całym roku fiskalnym 2018 Bitmain odnotuje przychody rzędu ok 2.5 mld $.

Inne aktywa

Historia Bitmain sięga 5 lat wstecz, kiedy powstał pomysł stworzenia wyspecjalizowanych czipów ASIC, do efektywniejszego kopania Bitcoina. Pomysł te został z powodzeniem przekuty w wymierne efekty, które plasują firmę Bitmain jako czołowego gracza na rynku koparek kryptowalut. Obecnie Bitmain dostarcza również sprzęt do kopania niektórych altoinców, takich jak: Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, Siacoin oraz w najbliższej przyszłości Ethereum.

Teaser inwestycyjny przygotowany pod IPO pokazuje jak znaczący na rynku jest Bitmain. W roku 2017, koparki Bitmain, przyczyniły się do wydobycia ok 66.6% wszystkich monet cyfrowych obsługiwanych przez ASIC. Kopalnie i pule wydobywcze, do których popodpinane są masowe ilości sprzętu Bitmaina, stanowiły 40% całościowej sieci górników cyfrowych.

W prospekcie możemy również przeczytać, że BTC.com, największa na świecie kopalnia liczy w swojej strukturze ponad 560,000 maszyn. Szacuje się, że wykopały one 1/3 wszystkich bloków Bitcoina. Druga największa kopalnia – AntPool, obsłużyła ponad 440,000 maszyn wydobywających BTC i alty.

Dodatkowo, Bitmain po raz pierwszy oznajmił publicznie ile wynoszą jego oszczędności w Bitcoinach gromadzonych na przestrzeni lat 2016-2018. W roku 2016 Bitmain zarobił na samych BTC, które hodlował 1 mld $. W roku 2017 – 11 mld $. Jak dotąd w roku 2018 – 10 mld $.

Dywersyfikacja przede wszystkim

Oprócz tego, Bitmain inwestuje w wiele innych firm wzbogacających całą infrastrukturę kryptowalut i blockchain. Tylko od maja 2018 Bitmain zainwestował w BizKey, inkubował zdecentralizowaną giełdę Dex.top, finansował Circle, wprowadził portfel-wtyczkę do przeglądarki Opera oraz zaczął współpracę z Huawei Mobile nad stworzeniem mobilnego portfela kryptowalut.

Dodatkowo Bitmain wprowadza giełdę oraz portfel, które zasilą ekosystem Bitcoin Cash. Jak mówi Bitmain “strategicznie rozwijają” Bitcoin Cash poprzez kopanie, inwestowanie i tradowanie nim. Dodatkowo inwestują w infrastrukturę BCH, ponieważ spodziewają się z tego znacznych zysków. Kilka dni temu Bitmain oświadczył inwestycje w sieć reklamową opartą o Bitcoin Cash – tribeOS.

Już teraz Bitmain przebił w dochodach firmę Nvidia. Analitycy zwiastują dalsze spadki spółek produkujących karty graficzne takich jak Nvidia czy AMD. Wszystko to ma związek z nadchodzącymi od Bitmaina koparkami do Ethereum, które mają być o wiele bardziej efektywne niż obecne – oparte o karty graficzne.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896