fbpx

Bitfinex ogłasza pierwsze IEO

Bitfinex dziś ogłosił swój pierwszy krok w kierunku coraz bardziej popularnego biznesu z rynku Initial Exchange Offering (IEO).

Nowa usługa giełdy Bitfinex o nazwie Tokinex ma być oczywiści związana z emisją tokenu. Ma mieć to miejsce w czwartek. Z kolei 13 czerwca nastąpi debiut drugiego tokenu.

Nowy trend

Bitfinex podąża tym samym za innymi ważnymi giełdami, takimi jak OKCoin, KuCoin i Binance. Jak dotąd pozyskiwanie funduszy z IEO przyniosło kilka korzyści w stosunku do pierwotnej oferty monety (ICO). Przede wszystkim porozumienie pomiędzy giełdą a startupem zazwyczaj wiąże się z zobowiązaniem do przestrzegania wszystkich przepisów dot. Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML).

Działanie tego typu jest także zwykle uzależnione od wysokich opłat, ale startupy zatwierdzone do działania na Tokinex nie będą musiały ponosić żadnych kosztów początkowych, a po pomyślnym zakończeniu gromadzenia funduszy, token zostanie umieszczony od razu zarówno na platformie Bitfinex, jak na Ethfinex. O tym dowiadujemy się od przedstawicieli firmy.

Teoria a praktyka

Jak w praktyce wygląda proces sprzedaży tokenów? Uczestnicy procesu są zobowiązani zarejestrować się za pośrednictwem strony Tokinex, gdzie otrzymają potwierdzenia KYC od Blockpass. Ponadto mają otrzymać materiały dokładnie opisujące ofertę i dane dot. rozliczeń za pośrednictwem istniejącego portfela giełdy. Coindesk skierował do firmy zapytanie dot. większej ilości informacji. Jak na razie rzecznik prasowy nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat tego, czy np. użytkownicy zostaną obciążeni jakąkolwiek opłatą za dostęp do procesu sprzedaży.

Oprócz Tokinex, firma właśnie uruchomiła LEO, swój token. Wcześniej już Binance testował pomysł użycia tokenu w celu obniżenia kosztów transakcji na danej giełdzie. To za pomocą tokenu BNB.

ICO to przeszłość?

Rynek ICO przeżył boom w 2017 r., gdy niemal każda zbiórka kończyła się sukcesem. Teraz ICO nadal są organizowane, ale powoli na rynku pojawia się coraz więcej innych, udoskonalonych rozwiązań, np. opisane tu IEO. Na znaczeniu zyskuje też STO, które zdaniem ekspertów lepiej chroni inwestorów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293