fbpx

Kategoria: Bitcoin

Bitcoin, mimo że nie był pierwszy to jednak jego uważa się za “ojca” pozostałych kryptowalut. Obecnie jest stosunkowo wolny i drogi jako środek do przekazywania wartości. BTC jest często określany mianem “złota internetu”. Bitcoin zazwyczaj traktowany jest teraz, jako środek do przechowywania wartości i furtka wymiany kryptowaluty-fiat i z powrotem.

W tej kategorii znajdziesz wiadomości związane z Bitcoinem, analizy i opinie na jego temat. Dodatkowo dowiesz się kilku kwestii technicznych czy historycznych związanych z BTC.

Czytaj więcej...
Bitcoin nie ma żadnych zaawansowanych funkcji jak platformy do smart contractów takie jak Ethereum, EOS czy Cardano. BTC jest pseudoanonimowy a zwiększone obroty na rynku z 2017 pokazały jak realne są problemy z jego skalowalnością. Wtedy też narodził się Bitcoin Cash. BCH to efekt sporu społeczności kryptowalut i blockchain dotyczący SegWit2x.

Chcesz poznać branżę kryptowalut od podszewki? Warto wiedzieć “Czym jest Bitcoin?“. Technologia, która umożliwia działanie Bitcoina oraz 99.9% innych kryptowalut opisana jest w kategorii “blockchain“.

Jeśli chcesz po prostu zacząć korzystać z Bitcoin lub innych kryptowalut to potrzebujesz cyfrowego portfela. Tutaj poznasz najpopularniejsze sposoby zakupu BTC.

Satoshi Nakamoto, jest uważany za twórcę BTC. Nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości, jednakże jest kilka ciekawych przypuszczeń na ten temat.

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852