fbpx

Bitcoin zyska w Europie dzięki Trumpowi?

Czy Europejczycy zwrócą się w stronę kryptowalut? Bitcoin znowu zyska jako nowe, bezpieczne aktywo na czas recesji? Wiele wskazuje na to, że prezydent Donald Trump chce zaostrzyć wojnę handlową. Oberwać mają państwa Unii Europejskiej (UE).

Według doniesień mediów, administracja Trumpa przygotowuje się do ogłoszenia ceł dot. towarów z UE.

W piątek Światowa Organizacja Handlu (WTO) wydała orzeczenie na korzyść USA w sprawie przeciwko Airbusowi w długotrwałym sporze transatlantyckim. Spór o to, czy kraje UE nielegalnie wspierały Airbusa poprzez udzielanie pożyczek subsydiowanych, oburzył Stany Zjednoczone. WTO bada obecnie tę sytuację. W tle dzieją się jednak poważnie wydarzenia natury makroekonomicznej.

UE na celowniku Trumpa

Podczas gdy producent samolotów prawdopodobnie będzie pierwszym celem USA, nowe taryfy mogą mieć znacznie szerszy zasięg. Mówi się nawet o opłatach rzędu 10 miliardów dolarów. Prezydent Trump wskazał, że po wygranej w sprawie Airbusa nastąpi nowa runda taryf na subsydiowane produkty z UE. Waszyngton przygotował listę takich produktów o łącznej wartości około 21 miliardów dolarów.

Bitcoin

Wojna handlowa na linii USA – Chiny trwa. Bank centralny Państwa Środka zdewaluował juana, aby zwiększyć jego konkurencyjność. Ponadto Chiny gromadzą złoto jako bezpieczną przystań, podczas gdy ich obywatele gromadzą Bitcoiny do podobnych celów.

Wiele zaczyna też wskazywać na to, że także mieszkańcy UE zaczną kupować BTC. Ograniczenia handlowe mają na celu wyłącznie korzyści dla USA, co może doprowadzić do osłabienia euro w miarę ich wprowadzania w życie. Bitcoin może więc znacznie rosnąć wobec spadającego euro. Kryptowaluty mogą też być idealnym narzędziem w kwestii eksportu. W tle mamy jeszcze zbliżające się wyjście Wielkiej Brytanii z UE…

W Europie zaczyna się dziać coraz gorzej. Przestają dziwić już prognozy np. Tima Drapera, który uważa, że do trzech lat za 1 BTC trzeba będzie już zapłacić 250 tys. USD. Ostatnio dodał wręcz, że

“Cena 250 000 USD oznaczałaby, że ​​Bitcoin miałby wtedy około 5 proc. udziału w światowym rynku walutowym i myślę, że może to zaniżać moc Bitcoina.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868