fbpx

Bitcoin jest zgodny z prawem szariatu

Blossom Finance, start-up z siedzibą w Indonezji, opublikował raport przygotowany przez swojego wewnętrznego doradcę ds. szariatu, z którego wynika, że Bitcoin jest zgodny z zasadami islamu. Pojawiły się głosy, że może to być przyczyna nagłego wzrostu cen kryptowalut.

Raport zatytułowany „Is Bitcoin Hal or Haram: A Sharia Analysis” został napisany przez Muhammada Abu Bakara, certyfikowanego mufti (muzułmańskiego eksperta zajmującego się interpretacją prawa).

Abu Bakar oparł się na wielu różnych definicjach dobra i waluty oraz opinii islamskich organizacji, które oficjalnie wypowiedziały się na temat roli Bitcoina w islamie, i doszedł do wniosku, że Bitcoin nie jest haram (islamskie określenie wszystkiego, co jest zakazane przez szariat).
Wskazuje on, że głównym powodem wątpliwości jest fakt, że kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym. Uważa on jednak, że ponieważ są one szeroko akceptowane, ich status prawny nie ma znaczenia i można zaklasyfikować je jako pieniądz.
Ponadto zaznacza, że kryptowaluty nie są kontrolowane przez jednostki i mogą być bezpieczniejsze niż obecnie wykorzystywane systemy.

Raport podsumowuje stwierdzenie, że choć kryptowaluty w większości przypadków nie są zabronione przez prawu szariatu, to nie powinny być kupowane w celach inwestycyjnych.
Według eksperta kryptowaluty powinny być traktowane jako alternatywa dla standardowych systemów płatniczych.
Aku Bakar ostrzega muzułmanów przed inwestycją w „oszukańcze ICO”, które kuszą inwestorów rzekomą gwarantowaną stopą zwrotu. Zaznacza on, że ICO działające jako piramidy finansowe są nie tylko haram, ale również nielegalne.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868