fbpx

Bitcoin przebił 8,000$. Poznaj 6 czynników popychających cenę BTC w górę

Bitcoin notuje wzrosty już od kilku dni. Czyżby oznaczało to odwrócenie trendu, na które wszyscy czekają z niecierpliwością? Z tego artykułu poznasz fundamentalne wskaźniki, które mogą świadczyć o tym, że BTC znów będzie piął się w górę.

Procentowa dominacja BTC

Dziś, w ciągu zaledwie kilku godzin procentowa dominacja BTC, pod kątem kapitalizacji rynkowej wzrosła o 2,5%. Może to oznacza, iż ludzie wyprzedają Altcoiny na rzecz BTC. Podczas gdy niektóre Altcoiny podążają za BTC, inne są szybko zbywane przez inwestorów, którzy dobrze pamiętają co działo się gdy Bitcoin bez litośnie pnie się w górę. Większość kapitału z Altów jest wtedy transferowane do BTC, można powiedzieć, że to Bitcoin (ze względu na swoją pokaźną kapitalizację) jest “najmniej narażony na nagłe wahania – spadki lub wzrosty.

Dodajmy do tego nagonkę, ze strony crypto-influencerów. Na Twitterze widać coraz więcej postów tego typu:

Cyfrowi Górnicy 

Jak wiadomo ostatnim oporem dla Bitcoina i innych kryptowalut wydobywanych metodą Proof of Work będzie próg opłacalności kopania nowych bloków. Jest to bardzo mocno uzależnione od ceny prądu w danym regionie, jednakże średni koszt wydobycia 1 BTC to obecnie 4,500 – 5,000$. Aktualnie sieć BTC bije kolejne rekordy, aktualnie jej obciążenie to ponad 46.8 million TH/s. Rynek koparek wciąż się rozwija, a koparki ASIC wciąż rozchodzą się jak świeże bułeczki, niektóre z nich wyciągają po 22 TH/s od maszyny. Oznacza to, że górnicy cyfrowi wciąż ufają potencjałowi zarobkowemu wynikającego z utrzymywania sieci. Podczas spadków były obawy, że kopanie stanie się nieopłacalne. Mimo rynku niedźwiedziego, sieć nie zwalniała z obrotami, a wręcz stale przyśpieszała.

Obrót na giełdach

W ostatnich godzinach obrót BTC przekroczył 33% całości rynku. Najbardziej aktywna para wymiany z BTC to USDT (Tether). Pokazuje to sentyment inwestorów do zwiększania procentowego podziału swoich oszczędności z Tetherów na rzecz BTC. Bitcoin zalicza dzienne obroty coraz bardziej zbliżone do 5 mld $ w 24 godziny. Jest to wystarczające by wpłynąć na cenę i pokazuje powrót kupujących.

Powrót japońskich inwestorów 

Na chwilę obecną spekulacje w Japońskim Yenie oraz USDT są wiodącym czynnikiem ruchu BTC. Obecnie udział Yena jest na poziomie 54% – zgodnie z tym co podaje Cryptocompare. Podczas gdy wymiany par z USDT mają udział 31% rynku. Bezpośrednie wpływu dolara na rynek są mniejsze, co może świadczyć o tym, iż obecne wzrosty ceny BTC są w dużej mierze spekulacjami.

Oczekiwania wobec Bitcoin ETF

Prawdopodobnie największym powodem wzrostów jest zbliżająca się wielkimi krokami decyzja Amerykańskiego SEC. Inwestorzy mieszkający na terenie USA wciąż oczekują, że do rynku kryptowalut napłyną nowe środki od instytucji finansowych – szczególnie jeśli Bitcoin ETF zostanie uznany 16 sierpnia. Wystarczy wpisać w google “Bitcoin etf” a momentalnie pokarzą nam się miliony treści, z których większość jest przesadnie entuzjastyczna, wyraźnie w celu wywołania jak największego “hype”. Miejmy również, na uwadze, iż SEC nie koniecznie musi podjąć ostateczną decyzję 16 sierpnia.  Data ogłoszenia oficjalnego stanowiska może zostać przesunięta, szczególnie, że SEC otrzymuje bardzo dużo listów i pism w tej sprawie.

Uwaga Aktualizacja: z dnia 24.07.2018. Dzień po naszym raporcie cena BTC faktycznie przebiła 8,000$, pierwszy raz od maja. Fundamentalnym powodem tego stanu rzeczy był poniższy news:

Bank Centralny Kanady pozytywnie o Bitcoinie

Bank of Canada (Kanadyjski Bank Centralny) opublikował raport technologiczny o tytule “Korzyści [wynikające ze] zgodności w sieciach blockchain” ang. “Incentive Compatibility on the Blockchain“. Raport sugeruje takie wnioski jak, ten że Bitcoin jest jedną najbezpieczniejszych zdecentralizowanych sieci, gdyż jest odporny na podwójne wydanie (ang. double spending) oraz szanse przeprowadzania ataku 51% na sieć BTC są niewielkie. Oficjalne stanowiska Banku Centralnego Kanady, pozytywnie wypowiadającego się nt. sieci BTC spowodowała, że dziś Bitcoin nie miał trudności z przebiciem się przez 8,000 USD.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293